A cserecsapatot kapta a címvédő

2018.03.18 - 22:14

Mindkét mérkőzését elvesztette a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Nemzeti Liga középdöntőjének második tornáján, de ezzel együtt a második helyről várja a rájátszás pénteki rajtját.

Mint ismeretes, az elmúlt hétvégi torna házigazdája, az Alexandria verte Marius Dobă edző tanítványait az első mérkőzésen, vasárnap viszont a címvédő Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC számolt rá a VSK-ra. Ez várható volt, mivel a szakvezető Szatmáron hagyta pihenni két alapjátékosát, Marina Solopovát és Andra Mandachét is, viszont olyan lányok kaptak így több játékpercet, akik eddig többnyire a kispadot koptatták. Vasárnap Kádás Annamária (képünkön) volt kezdő Porchia Green, Andreea Lazăr, Kristina Baltic és Taneisha Harrison mellett, és az első öt perc nem vetítette előre a közel negyven pontos vereséget. A 3. percben Baltic duplája és Lazăr triplája után vezetett a VSK (5–4), viszont a háromszékiek visszavették a vezetést, öt perccel később már tíz pont volt a két csapat között (9–19). Tyaunna Dominique Marshall pontjai zárták az első negyedet, majd az amerikai triplája a 13. percben tizenhármat tett a két csapat közé (13–26). Dobă viszont úgy döntött, hogy teljes keretnek játéklehetőséget nyújt a bajnoki hajrá előtt. Szmutku Renáta egy triplával hálálta meg a bizalmat, viszont ennél többre tőle sem futotta. Ane Marie Gödri-Părău három pontosával a 19. percben először vezetett hússzal a Sepsi-SIC, majd a VSK egykori játékosának újabb pontjaival a 23. percben a zöld-fehérek huszonhat ponttal vezettek (32–58). Green pontjaival a szatmári gárda még tartotta magát rövid ideig, viszont a 27. percben Monika Mijovic duplájával már harminccal vezetett a Sepsi-SIC (39–69).

41–75-ös állásról kezdődött az utolsó negyed, de Zoran Mikes edző továbbra is a legjobbjait tartotta a pályán, míg a szatmáriaknál az eddigi cserepadosok gyűjtötték a játékperceket. Így a 34. percig nem is jegyezhettünk VSK-pontokat, amikor végre Baltic betalált (43–79), majd Lazăr csökkentette három ponttal az akkor már negyvenkettőig jutó Sepsi-fórt (43–85-ről 46–85). A két játékos pontjai zárták a meccset, így a harminchét pontra sikerült letornázni a hátrányt (56–93), ami azonban már nem számít a végelszámolásnál.

A VSK már az első középdöntős tornán biztosította a második helyét, miután legyőzte a kolozsváriakat és a brassóiakat. A vasárnapi meccsek után pedig az is eldőlt, hogy a rájátszásban pénteken, a két nyert mérkőzésig tartó párharc első ellenfele a Temesvári SCM lesz. Az első meccset Szatmáron rendezik, így közel két hónap után ismét hazai pályán játszanak a lányok.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, középdöntő, felsőház, 2. torna, 5. forduló

Szatmárnémeti VSK – Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 56–93 (9:21, 18:25, 14:29, 15:18)

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Green (7/5/5), Lazăr (17/4/1), Kádár, Baltic (10/6/2), Harrison (15/3/1), Sfîrlea, Szmutku (3/1/0), Denson (4/12/1). Vezetőedző: Marius Dobă.

Sepsi-SIC (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Webb (7/2/1), Mijovic (11/9/3), Marshall (17/8/4), Gödri-Părău (15/3/5), Neagu (0/2/0), Fontaine (10/4/4), Kilin (6/1/0), Carter (18/2/0), Kress (3/6/2), Kovács (0/1/0), Stoenescu (6/3/3). Vezetőedző: Zoran Mikes.