Kiválósági oklevéllel díjazták Bogdan Georgescut, a Nagykárolyi Kulturális és Sportigazgatóság vezetőjét a Szatmári Díjazottak Gáláján. Az elismerés jelentőségéről kérdeztük az igazgatót.
— Rendkívül aktív volt tavaly a Nagykárolyi Kulturális és Sportigazgatóság élete, szinte minden héten szerveztek egy-két, sőt több rendezvényt. Milyen érzés volt az ön számára, hogy munkáját kiválósági oklevéllel díjazzák?
– Meglepetéssel fogadtam a hírt. Őszintén szólva nem számítottam arra, hogy a között a tíz személy között leszek, akik megkapják ezt az elismerést. Természetesen nagyon örültem az oklevélnek, megtisztelőnek érzem, hogy átvehettem, de ugyanakkor úgy vélem, hogy ez a díj nemcsak nekem szól, hanem a Nagykárolyi Kulturális és Sportigazgatóság összes alkalmazottjának, és nem utolsósorban a városnak az érdeme is. Ugyanis minden, ami itt történik, és megyei szinten is lehet róla hallani, a csapatmunkának köszönhető, és annak is, hogy a lakosok eljönnek, és értékelik a rendezvényeinket.
– A nagykárolyi körülményekhez képest tavaly messze felülmúlták önmagukat. Emellett pedig a rendezvények színvonalára sem lehet panaszuk a károlyiaknak.
– Igen. Szatmárnémetivel ellentétben egyedüli kulturális intézményként működünk a városban, kevesen vagyunk, de így is mindent megteszünk azért, hogy minél többen értékeljék a rendezvényeinket. Természetesen nem olyan szinten, mint a megyeközpontban, hiszen nincsen színtársulatunk vagy filharmóniánk, de ennek ellenére próbálunk megfelelni az igényeknek. Mindebben nagy segítségünkre van a sajtó is, hiszen az újságokban és hírportálokon olvasható beharangozók, tudósítások nagymértékben hozzájárulnak ahhoz, hogy minél többen ellátogassanak rendezvényeinkre, vagy tudomást szerezzenek tevékenységeinkről.
– A nagykárolyi kulturális élet nemcsak tavaly, hanem már az azelőtti években is komoly fejlődést mutatott. Minek köszönhető mindez?
– A gálán is elmondtam, és most is kihangsúlyozom, hogy a díj egy hosszú folyamat egyik részeredménye. Az elmúlt években, sőt évtizedekben több meghatározó személyiség, mint Deák Endre, Karácsonyi Péter, Marius Nicoriuc, Maghiaru Vasile, Tavi Lazăr vagy Emil Boldur is tevékenykedett a városban, egy olyan kulturális központot kialakítva, melyről nemcsak Szatmár megyében, hanem az országban és a határokon túl is hallottak. Nagyon büszke vagyok arra, hogy folytathatom a munkájukat.
Ifj. Deák Endre