A City is duplázhat a Puskás Arénában

2021.03.15 - 20:00

Még négy hely kiadó a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe, de ebből kettő kedd este el is kell, miután lejátsszák a sorozat nyolcaddöntőjének két visszavágó mérkőzését Budapesten és Madridban.
A sorozat idei mérkőzésnapjain már állandó lett, hogy hetente legalább egy találkozót megrendeznek Magyarország fővárosában is, habár (sajnos) már nincs NB 1-es csapat a kiírásban, a Ferencváros télen búcsúzott, a BL-csoportkör végén. Azonban a koronavírus-járvány miatt életben levő utazási korlátozások arra kényszerítik az angol, német, spanyol vagy norvég klubokat is, hogy más országokba keressenek helyszínt, ahol házigazdaként fogadhatják aktuális ellenfelület.
Kisebb túlzással elmondható, hogy a Liverpool új otthonra talált a Puskás Ferenc Arénában, hiszen a BL-nyolcaddöntő két mérkőzésén több gólt szerzett Budapesten, mint az Anfield Roadon játszott idei hazai bajnoki meccsein. Ki is vívta ezzel a továbbjutást, most pedig a Manchester City-n a sor, hogy „befészkelje magát” a budapesti helyszínen. Pep Guardiola menedzser legénységét is német ellenfél „hívta meg” a Puskás Arénában a február 24-i meccsre, most a City-n a sor, hogy házigazda legyen Budapesten a Mönchengladbach elleni visszavágón. Az angolok 2–0-s előnyből várják – ezúttal pályaválasztóként – a párharcot, a papírforma pedig nekik kedvez, hiszen Guardiola gárdája jól továbbra is magas fordulatszámon pörög: a Gladbach elleni találkozó óta öt bajnokiból négyet megnyert (a városi derbit vesztette le 2–0-ra a United ellen) 14–6-os gólkülönbséggel.  Ezzel szemben a német alakulat háromból három Bundesliga-meccset vesztett el, mínusz négyes gólkülönbséget produkálva (3–7). Ennek fényében, tehát, nagy meglepetés lenne, ha a német bajnokság 10. helyén álló csapata ma fordítani tudna a Premier League éllovasa ellen.
A nap másik mérkőzésén a Real Madrid lehet az első spanyol csapat az ibériai „négyes fogatból”, amely továbbjut a BL-ben. Múlt héten a Sevilla és a Barcelona is kiesett, még a két madridi csapat van versenyben. A Real ma a bergamói 1–0-s előny biztonságában fogadja az Alfredo Di Stefano Stadionban az Atalantát. Igaz, a csapat elmúlt három bajnoki mérkőzésének az eredménye adhat némi okot aggodalomra, viszont Zinedine Zindane edző legényeinek elég lenne a továbbjutáshoz az 1–1 is, amit a La Ligában a Real Sociedad, vagy az Atlético Madrid ellen jegyzett. Az Atalanta ellen viszont ez egy veszélyes játszma lenne, hiszen úgy tűnik, hogy az olasz csapat ismét beindította a gólgyártást: a február 24-i BL meccs után a Serie A-ban négy meccset 3 bajnokit megnyert, csak az Inter győzte le, a gólkülönbség viszont 10–3. Az olasz csapat a tavalyi kiírásban is akkor menetelt a BL-ben, amikor a honi bajnokságban is ontotta a gólokat. Jelenleg az Atalanta a második csapat a Serie A-ban, amely a legtöbb gólt szerezte ebben az idényben (63 rúgott gól, az Inter 65 találata mellett).
Ezek mind egy izgalmas BL-estét vetítenek előre. Eddig már továbbjutott az FC Porto, a Borussia Dortmund, a Liverpool FC és a Paris Saint-Germain. Szerdán még rendeznek két mérkőzést, március 19-én pedig kisorsolják a negyeddöntő párosításait.

BAJNOKOK LIGÁJA, NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

Kedd, 22.00
Manchester City FC – VfL Borussia Mönchengladbach

Az első mérkőzésen: 2–0

Real Madrid CF – Atalanta BC
Az első mérkőzésen: 1–0

A mérkőzéseket a Digi Sport, a Telekom Sport, a Look Sport, az M4 Sport és a Spíler Tv közvetíti.

A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért

A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.

Döntetlenről folytatódik kedden a párharc

A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a Qarabağ vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első, szerdai mérkőzésén.