A CFR zsinórban második éve bejutott, a Vidi második éve sem jut be a csoportkörbe

2020.10.02 - 11:16

Gyakorlatilag érvényesült a papírforma, hiszen a CFR volt az egyértelmű favorit. Ez a pályán is megmutatkozott, hiszen már az 5. percben vezetést szerzett a kincses város csapata: Ciprian Deac jobb oldali szögletére Mario Rondon érkezett a finn 16-osba, és fejelte a labdát a kapuba (1–0). Ezután érthetetlenül visszavett a tempóból a CFR, és átadta a kezdeményezést az ellenfelének, amely élt a lehetőséggel, és a következő fél órába Petteri Pennanen, Usmani Sale, illetve Bismarck Adjei-Boateng körbelőtték Cristian Bălgrădean kapuját. Így a hazaiak második gólja egy ellentámadás végén született: Adrian Păunt indították jobb oldalon, aki a büntetőterületre érve keresztbe passzolt a szabadon érkező Gabriel Debeljuh elé, és a csatár nem hibázott az üres kapu előtt (2–0).
Fordulás után a hazai csapat uralta a mezőnyt, és az 56. percben gyakorlatilag el is döntötte a mérkőzést: Deac szabadrúgása után Rondon fejese újabb gólt ért (3–0).
A vendégcsapat csak a hajrában gyorsított egy kicsit a játékon, és a ráadás első percében Aniekpeno Udoh 15 méterről egy védhetetlen torpedót küldött a kolozsvári kapuba (3–1), viszont többre már nem volt képes a KuPS, így a CFR megérdemelten nyert, és jutott az EL csoportkörébe.
Nem volt ilyen szerencséje a MOL Fehérvának, hiszen a magyar bajnoki ezüstérmes a Standard Liège otthonában lépett a pályára. 45 percet bízhattak a székesfehérváriak, hogy megismételhetik a múlt heti, francia Reims elleni csodát, hiszen Nemanja Nikolić már a 10. percben vezetést szerzett Belgiumban egy kontra végén (0–1), azonban a fordulás után minden megváltozott. A házigazda csapat átvette az irányítást, egy védelmi hiba után Nicolas Gavory korán egyenlített (1–1), majd a Vidi játékosai két 11-essel is „megajándékozták” a házigazdákat – amit Szelim Amallah ki is használt –, így Márton Gábor edző legénysége búcsúzott az nemzetközi sorozattól. A Vidi legútóbb a 2018–2019-es kiírásban szerepelt az EL főtábláján.