A bronzmeccs maradt az SZVSK-nak

2022.04.12 - 08:29

A Szatmárnémeti VSK másfél évtizedes történelmének legnagyobb csalódását keltő női kosárlabdacsapata idén a bronzéremért fog küzdeni, miután az FCC Baschet UAV Arad elleni elődöntő harmadik mérkőzését is elvesztette.
Miután a Maros-parti alakulat két tempós mérkőzésen behúzott két mérkőzést is Szatmárnémetiben, hétfőn, odahaza már csak egyet kellett nyernie, hogy nyolc év szünet után ismét döntőbe juthasson. Ők sem számítottak egy könnyű összecsapásra, de mellettük állt több mint ezer szurkoló, akik megtöltötték a Victoria Sportcsarnokot, és „tolták” kedvenceiket egy győzelem felé. Kiegyenlített volt a játék, az első negyedben viszont többnyire a hazaiak vezetettek, legtöbb négy ponttal (13–9). A második negyed elején  Andreona Keys triplája hetet tett a két csapat közé (20–13), de lassan beindult a szatmári gépezet is, és egy három perces 11–0-s sorozattal a 19. percben már az SZVSK vezetett nyolccal (24–32). A különbséget nem, de az előnyt sikerült megőrizni az első félidő végére, viszont a fordulás után ismét leállt Lopez csapata. 15–4-es sorozatot hozva a 26. percben 39–36-os aradi vezetést mutatott az eredményjelző, és bár Stephanie Kostowicz és Dora Ardelean triplája visszahozták a szatmári reményeket (41–45), az utolsó negyedben már nem sikerült talpon maradni. Paloma Cucu hármasa és Miljana Dzombeta duplája utoljára jelentett öt pontos SZVSK-előnyt (45–50), innen ugyanis az aradiak voltak azok, akik jobban akarták a győzelmet. Bár rengeteg hibával játszott Bogdan Bulj csapata is, a 37. percben visszavették a vezetést (55–54), és innen már kezükbe tartották az irányítást.
60–55 volt a vége, és az aradi csapat nyolc év szünet után döntőt játszhat, míg az SZVSK zsinórban három finálé után idén csak a bronzéremért csatázik majd. Legutóbb 2013-ban játszott kisdöntőt a szatmári csapat, akkor is az aradiak búcsúztatták a piros-fehéreket az elődöntőbe, de 2–1 volt az összesített végeredmény. Kilenc évvel ezelőtt az aradiak a második, az SZVSK a harmadik helyről várta a rájátszást, így az egymás elleni elődöntőben a Maros-parti ellenfél volt a favorit – végül a bajnokságot is megnyerték, a szatmáriak pedig elhódították a bronzérmet.
Most viszont az SZVSK volt a favorit. Az idényt a címvédő Sepsi elleni óriási győzelemmel indította a csapat, és sokan elkezdtek szépeket remélni a lányoktól. Bajnoki álmokat dédelgettek, de február végén történhetett valami. Az alázatnak nyoma sem volt, az elmúlt egy hónap teljesítményét nézve pedig ez a maximum, amit Miguel Lopez vezetőedző alakulata kihozhatott. Az alapszakasz végén a kolozsváriakkal és a Rapiddal is kínlódott a csapat, majd a Kézdivásárhely elleni negyeddöntőben kellett kis szerencse is, hogy ne legyen csúfosabb vége a szezonnak.
Most már csak abban bízunk, hogy a bronzmeccset nem adja fel az SZVSK – mint ahogy tette a hétfői aradi meccs végén. Az utolsó percekben ugyanis egy motiválatlan csapatot láthattunk az aradi parkettán: bár volt még két perc a meccsből, és csak három pont volt a hátrány (57–54), az SZVSK játékából hiányzott a harci kedv. Hasonló teljesítménnyel viszont nehéz dolga lesz Lopeznek az Academia Phoenix CSU Simona Halep Konstanca elleni kisdöntőben, ugyanis a tengerpartiak a háromból két mérkőzést 7, illetve 6 pont különbséggel vesztettek el a címvédő Sepsi elleni elődöntőben.

NŐI KOSÁRLABDA, ELŐDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS

FCC Baschet UAV Arad – Szatmárnémeti VSK 60–55 (17:13, 9:19, 19:13, 15:10)

Arad (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Tereza Vitulova (6/8/0), Andreona Keys (24/6/2), Teodora Manea (4/1/0), Laura Vaida (9/8/1), Brankica Hadzovic (10/6/2) – Andreea Fleșer, Veatriki Akathiotou (7/2/4), Mirne-Nagy Ildikó, Nicoleta Ghiță (0/3/0). Vezetőedző: Bogdan Bulj.

SZVSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Miljana Dzombeta (6/5/11), Dora Ardelean (8/6/0), Sparkle Taylor (15/5/1), Biszák Boglárka (3/0/1), Stephanie Kostowicz (10/7/1) – Kiara Nicole Quinones Noa, Fodor Márta (2/1/0), Katarina Vuckovic (0/1/0), Paloma Cucu (7/6/0), Aikaterina Sotiriou (4/3/1). Vezetőedző: Miguel Lopez.

Összetettben: 3–0

Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC – Academia Phoenix CSU Simona Halep Konstanca 3–0 (75–68, 75:56, 76:70)

NŐI KOSÁRLABDA, DÖNTŐ

Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC – FCC Baschet Universitatea Aurel Vlaicu Arad

NŐI KOSÁRLABDA, BRONZMÉRKŐZÉS

Szatmárnémeti Városi Sportklub – Academia Phoenix CSU Simona Halep Konstanca

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.