A bronzéremért játszhat a női vízilabda–válogatott

2013.08.01 - 16:53

A magyar női vízilabda–válogatott 13–12-es vereséget szenvedett a házigazda spanyol csapattól a barcelonai vizes világbajnokság szerdai elődöntőjében, így a bronzéremért játszhat.

Merész András szövetségi kapitány az MTI-nek azt mondta: végtelenül büszke a csapatra.

A találkozó első két negyede összesen 18 gólt hozott, a házigazda spanyolok többnyire azt követően találtak be, miután a bírók kiállítottak egy–egy magyar játékost (az első félidőben 12–2 volt a kiállítások állása). A túloldalt viszont már megfeledkeztek a „vasszigorról” a sporik, de Merész tanítványai így is parádéztak. A fordulás után már a sípmesterek bátrabban befújták a spanyol szabálytalanságokat is, a magyar lányok csakhamar megléptek hárommal (12–9). De nem rogytak meg a hazaiak és az utolsó pihenőig felzárkóztak egy gólra (12–11), egyenlítettek, majd a 19. spanyol fórból átkerült a vezetés is (12–13). A magyar támadójáték ugyanakkor megfeneklett, s a Merész–csapat a 11., majd a 12. emberelőnye is kimaradt. Így aztán vereség lett a vége.

A magyar válogatott pénteken a bronzéremért játszhat az oroszokkal, akiket az ausztrálok győztek le a másik elődöntőben.