A bronzéremért játszanak a férfi vízilabdázók

2021.08.06 - 12:16

Märcz Tamás együttese a mérkőzés nagy részében kiválóan védekezett, ugyanakkor támadásban nem játszott hatékonyan, és néhány hiba elegendő volt a görögöknek ahhoz, hogy végig vezetve diadalmaskodjanak.
Märcz Tamás előzetesen kevés gólos, nagy taktikai csatát hozó mérkőzésre számított, és várakozását az első nyolc percben látottak alá is támasztották: a görög csapat az első negyedben két góllal vezetett már, amikor hat és fél perc után a magyar csapat megszerezte első gólját (2–1).
A harmadik negyedben tudott először egyenlíteni a magyar csapat: Manhercz Krisztinán találata 4–4-re hozta a mérkőzést, de egy perccel a játékrész vége előtt megint a görögök találtak be fórban, erre pedig a Märcz-csapatnak a szünetig nem volt válasza (5–4).
Az utolsó nyolc perc elején Manhercz villant újból, ezzel ismét egyenlő volt az állás (5–5). Védekezésben hibáztak a magyarok, így az ellenfél megint vezetett, az ellentámadást pedig kivédekezte. Emberelőnyhöz jutva időt kértek a görögök, majd végigvitték az eltervezett akciójukat, melynek végén kétgólosra növelték a különbséget (7–5).
A folytatásban Märcz játékosainak nem sikerült áttörni az ellenfél védelmét, míg a görögök háromgólosra növelték a különbséget két perccel a vége előtt (9–6). Az utolsó percben már nem történt jelentős esemény a medencében, így a magyarok a harmadik helyért ugorhatnak majd vízbe vasárnap.
„Nem tudtuk megragadni ezt a lehetőséget, de a görög csapat kiválóan játszott, remekül védekezett. Ilyenkor mindig azt kívánom, hogy azok, akik minket kiejtettek, nyerjék is meg a tornát, mert az igazolja, hogy jogosan kaptunk ki” – nyilatkozta Varga Dénes csapatkapitány.
„Különösen a védekezésük volt emberfeletti, nem tudtunk jó tempóban kapura lőni, néhányszor gyorsabban és fantáziadúsabban kellett volna forgatni az emberelőnyöket, emberhátrányokat – fogalmazott Märcz Tamás. – Kikapcsoltuk a gólszerzésben eddig jeleskedő három játékosukat, de előlépett egy olyan, akitől nem várta senki, hogy most négy gólt lő. Nagyon jó görög csapattól kaptunk ki, minden elismerésem, megérdemelten jutottak döntőbe, legközelebb szeretném, ha legyőznénk őket” – tette hozzá.
A görögök így a csoportkör nyitányán aratott 10–9-es győzelem után másodjára is nyertek a magyarok ellen, és történtük során először játszhatnak olimpia döntőt, míg a magyarok a 2008-as pekingi diadal óta első érmüket szerezhetik a bronzmérkőzésen.
A magyar válogatott vasárnap 07.40 órakor játszik majd a harmadik helyért a Szerbia – Spanyolország elődöntő vesztesével játszik majd a bronzéremért.