A braziloktól is kikapott a női kézilabda-válogatott

2021.07.27 - 12:41

Az impozáns, ám teljesen üres Jojogi Nemzeti Sportcsarnokban rendezett meccs jól kezdődött Elek Gábor szövetségi kapitány tanítványainak, és az 5. percre 4–1-re elléptek. Azonban a dél-amerikai ellenfél egy 6–0-s sorozattal átvette a vezetést (7–4), és tartani tudta a 2-3 gólos előnyt is. Sőt, a fordulásra már öt gólos volt a brazil fór (17–11), a második félidőben pedig semmit sem változott a játék képe. A dél-amerikaiak magabiztosan és szenvedélyesen, a magyarok bizonytalanul és tompán játszottak, így a 43. percben már hét volt „közte” (23–16). Az utolsó percekben a magyarok hetesből sem tudtak betalálni, a rivális biztosan tartotta előnyét, a vége pedig hatgólos magyar vereség lett.
„Nagyon szégyellem magam – kezdte értékelését Elek Gábor. – Tizennégy átlövés és nyolc betörés kapott góllal nem lehet a továbbjutás szempontjából csoportrangadónak kezelt mérkőzést megvívni. Nagyon sok negatívum volt ebben a mai találkozóban. Azt nyilvánvalóan nem lehet feltételezni a játékosokról, hogy nem akarnak, ezt tegyük is félre. De hogy mitől van bennük ez a gát, az jó kérdés. A kudarc persze közös, az enyém is, a szakmai stábé is. Az biztos, hogy ezzel nagyon nehéz helyzetbe hoztuk magunkat a továbbjutást illetően, vagy talán még annál is nehezebbe” – mondta.
Elek Gábor együttese így két vereséggel áll a táblázat alsó részén, s legközelebb csütörtökön 13.30 órától lép pályára a címvédő oroszok ellen. A Orosz Olimpiai Bizottság csapata sem áll jól, hiszen a brazilok elleni döntetlen után 36–24-re kaptak ki kedden a svédektől.