A bravúr kapujában az MKB Veszprém

2013.04.26 - 11:46

Ha a jobbik arcát mutatja az MKB Veszprém, akkor van esélye kiejteni a címvédő német THW Kielt a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, ha viszont az első mérkőzés utolsó szűk negyedórájában látott teljesítményt nyújtja, akkor idén sem kerül a Final Fourba.

A két elitgárda múlt vasárnapi összecsapásán a vendég veszprémiek remek játékkal a 47. percben még 28–22-re vezettek, ezt követően viszont a védelem megrogyott, így végül 32–31-re győzött a közvetlenül a lefújás előtt szerzett találattal a Kiel. „Nincs mese, végig kell darálnunk a hatvan percet, és nem szabad olyan hibákat elkövetnünk, mint amit az idegenbeli mérkőzésen. A Kiel sem adta fel, mi sem tehetünk másként. Menni kell, menni kell, és harcolni az utolsó leheletünkig” – mondta az MTI-nek Nagy László, a veszprémiek sztárjátékosa. A magyar csapat még egyszer sem tudott bekerülni a BL-ben 2010 óta létező Final Fourba, ráadásul 2006 óta nem jutott be a legjobb négy közé, míg a rivális azt szeretné elkerülni, hogy – mint eddig minden címvédő – lemaradjon a soron következő négyes döntőről. A csoportküzdelmekben a Kiel csak egyetlen góllal, 31-30-ra kapott ki a Veszprém Arénában október 18-án, ezzel az eredménnyel előzetesen elégedettek lennének az MKB-nél az idegenben dobott több gól miatt.

A szombati mérkőzést a Digisport 1 és az M1 élőben közvetíti.

A negyeddöntő–visszavágók programja

MKB Veszprém – THW Kiel (szombat 17 óra, m1, magyar Digi Sport 1; az első mérkőzésen: 31–32)

Barcelona – Atlético Madrid (szombat 20 óra, Digi Sport 3; 20–25)

Kielce – Metalurg Szkopje (vasárnap, 18 óra, Digi Sport 2; 27–25)

Hamburg – Flensburg–Handewitt (vasárnap 19.30 óra, Digi Sport 2; 32-26).