A 93. percig tartott a csoda

2015.09.08 - 10:38

A magyar labdarúgó-válogatott Európa-bajnoki selejtezőn 1–1-es döntetlent ért el Belfastban Észak-Írország ellen. A románok a görögöket fogadták Bukarestben, 0-0 lett a vége.

Bernd Storck magyar kapitány a meccs előtti sajtótájékoztatón azt mondta, hogy csapata nem fog döntetlenre játszani. Az első félidő képe alapján azonban egy döntetlen nagyon is reális lehetőség volt. A hazaiak kezdték a meccset, egy agresszív irányító játékkal. Már az első percekben beívelésékkel próbálkoztak, ám az első lövést Dzsudzsák Balázs neve mellé jegyezhettük fel. Az északírek ragaszkodtak magas labdákra épülő taktikájukhoz, Norwood kipattanó utáni lövése mellément, Brunt jobb oldali beadása után pedig Király öklözte ki a labdát. Pár perccel később Norwood szabadrúgása után Dallas lépett ki, de mielőtt az ötös sarkáról lőhetett volna, Guzmics becsúszva menteni tudott.

Mondhatnánk, hogy a történelem megismételte önmagát, hiszen a románok ellen is hamar jött a csere. Most a 23. percben Elek Gábor hagyta el a pályát, helyére a Ferencváros újonc középpályása Nagy Ádám érkezett. A félidő közepén kicsit enyhült a magyar kapura nehezedő nyomás, ezért már a magyarok is megtudták tartani a labdát több-kevesebb sikerrel. A gólhoz legközelebb Németh Krisztián járt, a 32. percben a Kansas City csatára elől McGovern kapus vetődve felszabadított, de az asszisztens már lest jelzett. Az első játékrész egy 24 méterről elengedett Németh próbálkozással ért véget.

A második félidő elején a magyarok diktálták az iramot, de így is az északírek kerültek kis híján helyzetbe. A túloldalon Gera került fókuszba, ám fejese pontatlan volt. Ezt követően jöttek egymás után a magyar helyzetek: A 64. percben Dzsudzsák indult meg bal oldalról, paszolt Kalmárnak aki a kapu fölé lőtt 12 méterről, a 67. percben Gera is eleresztett egy lövést de az is mellément. A 73. percben Kalmár szabadrúgását kellett a hazai kapus a léc alól bravúrosan kitolja.

Egy perccel később viszont góllá érett a magyar fölény. A jobb oldalról Dzsudzsák végzett el szabadrúgást, nem tűnt veszélyesnek addig, amíg a labda ki nem csúszott Michael McGovern kezéből. A kapus mögött álló Guzmics Richárd pedig 1 méterről a kapuba bikázott. A 81. percben Baird kapta meg második sárgáját, így emberhátrányba kerültek a hazaiak. Már-már zsebben volt a három pont, amikor jött a hideg zuhany. A 93. percben egy szöglet után McGinn lőtt távolról, a labda kipattant Királyról, Lafferty pedig közvetlen közelről nem hibázott

A románok az F-csoport második helyéről várták a görögöket. Anghel Iordănescu szövetségi kapitány szerint a továbbjutás fontosabb mint a győzelem. Ettől függetlenül a románok aktívan játszadoztak az első félidőben. Gól azonban nem született, mert a jó lehetőségeket sorra elpuskázták a román csatárok. A görögök játéka igen gyenge volt, lényegében semmilyen veszélyt nem jelentettek a hazai kapura. A második félidő elejét nagyon megnyomta a román csapat, de a görög védők jól álltak a lábukon. A hatvanadik percig tartott a nagy nyomás, attól kezdve feljöttek a görögök, és bár támadásokat nem vezettek férfiasan védekeztek és a románok már közel sem tudtak annyit fickándozni. Az utolsó tíz percben már semmi érdemleges nem történt, gyenge meccsen gól nélküli döntetlen született.