A 20 éven aluliak között is bajnoki érmes Kadar

2020.09.02 - 10:15

Horea Macarie edző tanítványa az összetett próbák bajnokságára utazott el a Bukarestbe, de az ezt megelőző napon rajthoz állt a 20 éven aluliak egyéni küzdelmeiben is. A Iolanda Balaș-Șoter Stadionban rendezett versenyen pedig óriási meglepetést okozott a szatmári srác, hiszen 6,90 méteres ugrással bajnoki ezüstérmet szerzett. „Ez az érem az év legjobb teljesítményét koronázza meg. Álmomban sem mertem remélni, hogy ebben a korosztályban George dobogóra állhat, és ráadásul ezt az eredményt kiváló teljesítménnyel érte el. Voltak hét méter feletti ugrásai is, viszont azokat belépte a versenyzőm” — értékelt Macarie.

A sportoló viszont megerőltethette magát ezen a versenyen, hiszen másnap háttájéki fájdalmakra panaszkodott, így nem tudott rajthoz állni a 18 éven aluliak összetett próbáinak bajnokságán. Pedig a tízpróbázók között címvédőként állhatott volna rajthoz, és – az eddigi eredmények alapján – idén is favorit lett volna.

Így 2020-ban „csak” két arany-, két ezüst- és két bronzérem George Kadar bajnoki mérlege, amit a hétpróbában, magasugró, 60 méter gátfutó, 110 méter gátfutó, diszkoszvető és távolugró versenyszámokban szerzett.

„Az idei eredmények is mutatják, hogy sokoldalú sportoló George. Ráadásul az idei felkészülést nagyon sok tényező hátráltatta: a koronavírus-járvány miatt életbe lépett szigorítások és megszorítások mellett edzeni is többnyire Kolozsváron tudtunk, mivel a szatmári Dinamo-bázison korszerűsítési munkák zajlanak” — méltatta sportolóját az edző.

Kádár minden valószínűséggel zsinórban a második évben lesz a megye legjobb atlétája, de joggal pályázhat majd a megye legjobb sportolójának a címéért is. Igaz, az év még nem ért véget, sok sportágban csak a következő hetekben rendezik meg a bajnoki megmérettetéseket, ahol a szatmári versenyzők éremszerzési reményekkel lépnek majd a küzdőtérre.

Egyéni csúccsal nyert bajnokságot a nagykárolyi lány

Új személyes csúcsot felállítva nyert bajnoki aranyérmet a múlt hétvégén Craiován a Nagykárolyi Elméleti Líceum SK atlétája, Alexia Turcu.

Vlad Turcu bajnoki ezüstérmes

Bajnoki ezüstérmet szerzett a Nagykárolyi Elméleti Líceum SK atlétája, Vlad Turcu, a 18 éven aluliak bajnokságának 110 méteres gátfutó versenyszámában.

Alexia Turcu kétszeres bajnoki aranyérmes

Kétszer állhatott a dobogó legfelső fokára a Nagykárolyi Elméleti Líceum SK atlétája, Alexia Turcu, aki Bukarestben a 12 éven aluli gyerekek bajnokságában két versenyszámot is megnyert.