Hétfőn a román nyelv és irodalom írásbeli vizsgával rajtolt el az országos képességfelmérő vizsga. Szatmár megyében összesen 2516 nyolcadikos diák iratkozott be a megmérettetésre, közülük 2383-an jelentek meg a vizsgán, ami 94,71 százalékos részvételi arányt jelent – tájékoztatta portálunkat a Szatmár Megyei Tanfelügyelőség.
A román és német tannyelvű osztályokban tanuló 1808 diák közül 1732-en vettek részt a vizsgán, míg 76-an hiányoztak. Ebben a kategóriában a jelenléti arány elérte a 95,80 százalékot.
A magyar tannyelvű iskolák és tagozatok esetében a 708 beiratkozott tanulóból 651-en jelentek meg a román nyelv és irodalom írásbeli vizsgán, így az 57 hiányzó mellett a részvételi arány 91,95 százalék volt.
Az írásbeli 21 Szatmár megyei vizsgaközpontban zajlott le, a próbák reggel 9 órakor kezdődtek. Ekkor kapták meg a tanulók a feladatokat tartalmazó füzetet, valamint a piszkozatok elkészítéséhez szükséges, hivatalos bélyegzővel ellátott lapokat.
A dolgozatok megírására a diákoknak két óra állt rendelkezésükre, amelyet a személyazonosító adatok kitöltésére szánt 15 perc után kezdtek számítani. Azok a tanulók, akik számára a megyei vizsgabizottság jóváhagyta a hosszabbítást – látás- vagy hallássérülés, illetve neurofejlődési zavar miatt –, legfeljebb további két órát kaptak a feladatok kidolgozására.
Az első eredményeket július 1-jén déli 12 óráig teszik közzé online és a vizsgaközpontokban. Ugyanezen a napon 14 és 18 óra között lehet megtekinteni a dolgozatokat és benyújtani az óvásokat. Erre még július 2-án és 3-án is lehetőség lesz. A végleges eredményeket július 8-án hozzák nyilvánosságra.
A vizsgatételek és a javítókulcs minden írásbeli vizsganapon 15 órától elérhető a subiecte.edu.ro oldalon.
Hírszerkesztő