3 visszatérés, 3 gól, 3 pont

2016.09.17 - 15:11

Felejtette a Szatmárnémeti FC Olimpia a múlt heti, afumaţi-i fiaskót, és szombaton simán verte hazai közönség előtt a vendég Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK együttest.

Tartott a szatmári legénység a háromszéki ellenféltől, hiszen az eddigi mérlege miatt szívós csapatra lehetett számítani. A korábbi hat bajnoki meccsén csak négyszer talált be Niczuly Roland kapujába az ellenfél, de szombaton egy sebezhető védelmi sorral állt szemben az Olimpia legénysége. Rus már az első percekben célba vette a szentgyörgyi kaput, Faur hosszan vett le egy labdát ziccerbe, a 15. percben pedig Mureşan elkaszálásánál úszta meg a büntetőt az ellenfél. Túloldalt csak Minciună egyik távoli lapos lövésénél volt némi izgulni valója a szatmári közönségnek, de Anca-Trip nyújtózva szögletre küldte a labdát.

A szatmári mezőnyfölénynek meg lett az eredménye még a szünet előtt, amikor Vasile Pop jobb oldali szabadrúgása Niczuly kapujába landolt (1-0). Egy perccel később az avasújfalui srác még egyszer betalálhatott volna, de ajtó-ablak helyzetben az OSK kapusát találta telibe.

Fordulást követően úgy tűnt, hogy a szentgyörgyiek veszik át az irányítást, de Polgár László vezetőedző legényei a veszélyes helyzetig sem jutottak el. Az Olimpia kiegyenlítette a játékot, a hajrában pedig le is zárta a meccset. Heil közeli fejese kevéssel tévesztett célt, de öt perccel később – Pop bal oldali szabadrúgásánál – lábbal már nem hibázott, sarokkal Niczuly kapujába küldte a lasztit (2-0). A ráadás perceiben Tudoran (az alábbi képen balra) játszotta el ugyanezt: a 90. percben lövése kevéssel ment a kapu fölé, de négy perccel később Villand indításából, ziccerből már kilőtte a háromszéki kaput (3-0).

Összegezve, megérdemelt szatmári siker született szombaton. Ez volt az OSK idénybeli első idegenbeli és legnagyobb arányú veresége, míg az Olimpia őrzi hazai veretlenségét. Ez már a szurkolótábort is felébresztette. A Commando Oli vén rókái ugyanis a 70. percben több hónapos szünet ismét rázendítettek a rigmusokra, amit a szatmári közönség tapssal fogadott.

A 76. percben pedig több hónapos szünet után ismét pályára lépett az Olimpia korábbi gólvágója, Daniel Feier (az alábbi képen sárga mezben). Ezúttal neki nem sikerült betalálnia, viszont Vasile Pop visszatérése a korábbi piros lapos eltiltása után nagyot szólt, hiszen gólt rúgott és gólt passzt is adott, illetve a csapat egyik legjobbja volt.

„Minden jó, ha jó a vége — mondta a találkozót követő sajtótájékoztatón Pop. – Nem volt egy könnyű meccs, de feledtetni kellett a múlt fordulóbeli szégyent, és úgy hiszem, ez most sikerült. Jól érzem magam itthon, mindig is szerettem volna az Olimpiánál játszani. Egy nagyon jó csapathoz jöttem, remek srácok alkotják a keretet” – folytatta az avasújfalui srác.

Mihai Şteţca másodedző megköszönte a szurkolóknak is, hogy a csapat mellett vannak, de ugyanakkor gratulált a fiúknak is, akik szívvel lélekkel játszanak, habár egyesek már hónapok óta nem kaptak fizetést. A sajtótájékoztatóra azért jöhetett Bogdan Andone vezetőedzőt, mert a román szövetség  két fordulóra eltiltotta sportszerűtlen viselkedés miatt. A szakvezető a B-szektorba ülve nézte a meccset. „Nehéz volt nélküle, hiányzott az edző a kispadról. De a következő mérkőzésen már visszatér” – tette hozzá a másodedző.

Az Olimpia kedden a Bukaresti Juventus vendége lesz a következő bajnoki forduló találkozóján. Bár korábban arról volt szó, hogy repülővel tenné meg az utat a csapat, úgy tűnik, ez a lehetőség már kivitelezhetetlen, mivel a klub kasszája üres. Még nem lehet tudni, hogy milyen közlekedési eszközt vesz igénybe a csapat, hogy Bukarestbe utazzon.

Liga 2, 7. forduló

Szatmárnémeti FC Olimpia – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 3–0 (1–0).

KATTINTS IDE ÉS NÉZD MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET!

Gólszerzők: Pop 44. perc, Heil 87., Tudoran 90+4.

Olimpia Stadion, 1200 néző, vezette: Mircea Ardelean (Arad)

Olimpia: Anca-Trip – Ciul, Mureşan, Heil, Duruş, Onicaş, Pană (Villand, 73. perc), Rus, Faur (Tudoran, 66.), Luduşan (Feier 76.), Pop.

Sepsi OSK: Niczuly – Chiş, Ursu, Damian, Ţepeş-Bobu, Issa (Burlacu, 48.), Huiban, Minciună, Jakab (Dumbravă, 6.), Plămadă (Ene, 59.), Hadnagy.