Meg Selig egy elismert viselkedéskutató, a szokásaink megváltoztatásáról egy 37 tippet tartalmazú sikerkönyvet is írt. Szerinte az emberek egyik legrosszabb tulajdonsága, hogy sokszor a legrosszabbra gondolunk - blogjában azt is elárulja, hogy a legfrissebb kutatások szerint 60-70 százalékban történik így.
Tehát az esetek körülbeül kétharmadában negatívan gondolkodunk. Ha például hibát követünk el, vagy valami rossz történésnek a jeleit látjuk, a hatásáról gondolkodva a legrosszabbra gondolunk. Ez egyrészt nem egészséges, másrészt ezzel csak tényleg a legrosszabb bekövetkezésének esélyét növeljük, ezért a szakértő három apró tippet osztott meg blogján, amelyekkel ezt elkerülhetjük. Tehát az említett esetekben ezekre gondojunk:
1. "Nem most történik" - lehet, hogy a legrosszabb következik, de az nem most történik. Tehát nem is biztos, hogy megtörténik.
2. "Bármi is történik, tudom kezelni!" - ezzel emlékeztetni kell magunkat, hogy mindenre van megoldás.
3. "Én okoztam a bajt! Tudok tenni ellene?" - a kérdésre a legtöbb esetben igen a válasz, de ettől még fel kell tennünk, hogy elgondolkozzunk a megoldáson. A kérdés emlékeztet arra, hogy van választási lehetőségünk, a motivációval foglalkozó pszichológiai kutatások szerint pedig ez az egyszerű kérdés jobban is motivál arra, hogy megtaláljuk a megoldást.