Belföld

22 megye 51 településén okozott károkat a szélsőséges időjárás

2021.06.26 - 09:46

A következő megyékben volt szükség a katonai tűzoltók közbelépésére: Fehér, Argeş, Arad, Bákó, Bihar, Brassó, Buzău, Kolozs, Krassó-Szörény, Konstanca, Kovászna, Gorj, Hunyad, Ilfov, Ialomiţa, Máramaros, Maros, Szatmár, Suceava, Temes, Teleorman és Vâlcea.

A katonai tűzoltóknak 1 házból, 16 udvarból és két pincéből kellett kiszivattyúzniuk a vizet, ugyanakkor az úttestre dőlt 226 fát és 6 villanyoszlopot kellett eltakarítaniuk. Két, villám okozta tűz eloltására is riasztották őket. 10 személyautó megrongálódott, a szél több építmény tetejét megrongálta.

A Bákó megyei Mănăstirea Caşin településen még mindig zajlik az ár által június 18-án elragadott férfi keresése.

Ideiglenesen le kellett zárni a közlekedést 15 országúton Fehér, Argeş, Bihar, Buzău, Kovászna, Ialomiţa, Maros, Szatmár, Temes és Teleorman megyében. 35 megyei úton is fennakadások voltak.

A 203-as vasúti vonalon Máramaros megyében szünetel a forgalom a sínekre zuhant fák miatt.

Ugyanakkor 7 megye - Fehér, Arad, Krassó-Szörény, Hunyad, Hargita, Máramaros és Temes - 162 településén rongálódott meg az áramszolgáltatási rendszer, 60.290 fogyasztó maradt áram nélkül.

AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Több megyében is ítéletidő tombolt

Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában.
Szatmár megye

Kánikula, viharok, záporok, jégeső

Meghosszabbították az első fokú riasztást. Várható jelenségek: rendkívül magas hőmérséklet, fokozott hőérzet, légköri instabilitás.
Belföld

Viharra és jelentős csapadékra figyelmeztetnek

Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú (sárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki 30 megyére viharos időjárás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.