12 év után vb-n a lengyelek, Contra veretlen maradt

2017.10.08 - 23:16

A lengyel labdarúgó-válogatott hazai pályán 4–2-re legyőzte Montenegrót a világbajnoki selejtezősorozat európai zónájának utolsó fordulójában, ezzel 12 év szünet után kijutott a jövő évi oroszországi vb-re.

Utólag kiderült, hogy a lengyeleknek a vereség is belefért volna a csoportelsőséghez, a dánok ugyanis hazai pályán nem bírtak a románokkal. Az északi csapat Christian Eriksen tizenegyesével egy óra játék után megszerezte a vezetést, ám Románia a hajrában Ciprian Deac révén emberhátrányban egyenlített. A dánoknak nincs okuk búslakodniuk, hiszen egy győzelemmel ugyanúgy a csoport második helyén végeztek volna, ami esetükben biztos, hogy pótselejtezőt ér.

Ugyanakkor a dániai találkozón Cosmin Contrának is lehetett oka örülni: az új szövetségi kapitány második mérkőzésén ül a nemzeti együttes kispadján, és irányítása alatt a kazahsztániak elleni győzelem után most is pontot szerzett Románia.

Világbajnoki selejtező, 10., utolsó forduló

E-csoport

Dánia – Románia 1–1 (Eriksen 60. – 11-esből, illetve Deac 88.; kiállítva: Ganea, 63. perc – Románia)

Kazahsztán – Örményország 1–1 (Turiszbek 62., illetve Mhitarjan 26.)

Lengyelország – Montenegró 4–2 (Maczynski 6., Grosicki 16., Lewandowski 85., Sztojkovics 87. – öngól illetve Mugosa 78., Tomasevics 83.)

B-csoport

Magyarország – Feröer (21.45 óra, M4 Sport)