0–2-ről fordított és nyert a Manchester United

2021.10.21 - 14:19

Egyrészt azt, hogy az Atalanta nem véletlenül szerezte a legtöbb gólt az olasz élvonalban az elmúlt három évadban. A bergamóiak ugyanis rendkívül hatékonyak a kapu előtt, és szinte bárki képes gólt szerezni a csapatból. Az MU ellen előbb a BL-ben ebben az idényben először kezdő horvát középpályás, Mario Pasalic talált be, majd a török védő, Merih Demiral duplázta meg az előnyt. Az Atalanta öt BL-gólnál jár, mindegyiket öt különböző játékos szerezte. A szünetben így 2–0-ra vezetett az Atalanta.
A másik tény, hogy nincs jó passzban az MU, és hiába tért vissza a nyáron Cristiano Ronaldo, valahogy még nem tökéletes a gépezet, hiszen az Atalanta előtti meccset megelőzően öt mérkőzésből csak egyet tudott megnyerni. Azonban a szurkolók a nehéz helyzetben sem fordulnak el kedvenceiktől, Marcus Rashford szépítése után a csapat mellé álltak és fantasztikus hangulatban belehajszolták az együttest a győzelembe. Ugyanis előbb Harry Maguire egyenlített, majd a végén jött Cristiano Ronaldo (3–2), aki fejjel szerezte meg pályafutása 137. BL-gólját.
Az E jelzésű kvartettben a Barcelona megszerezte első BL-gólját ebben az idényben, ami három pontot ért, és ezzel máris a harmadik helyre jöttek fel. Ehhez kellett az is, hogy a Benfica odahaza hibázzon: a vendég Bayern München a második félidő derekán 12 perc alatt intézte el vendéglátóját, és ezzel hibátlan teljesítménnyel, kapott gól nélkül vezeti a szériát, míg a Benficát egy pontra megközelítette a Barcelona.
A G-csoportban a Salzburg a Wolfsburg ellen hazai pályán elért 3–1-es győzelmével három forduló után továbbra is veretlen. Ugyanitt a Sevilla 0–0-s döntetlent ért el a Lille otthonában, így eddig három ikszet tudhat maga mögött.
A H jelű szériában a Juventus a hajrában szerzett találattal nyert Szentpéterváron, és ezzel őrzi százszázalékos mérlegét, illetve kapott gól nélkül vezet a csoportban. Mögötte viszont kapaszkodik a Chelsea, amely 4–0-ra verte a vendég Malmöt. A svédek rúgott gól nélkül, pont nélkül maradnak sereghajtók a szériában.