0–1-ről kezdte a spanyolországi meccset a Juventus

2022.02.23 - 08:45

Habár csak a második helyen jutott tovább a csoportjából, a Chelsea, favoritként vágott neki a franciák elleni párharcnak.
Kai Havertz gyorsan főszereplő lett az egyébként óriási iramban kezdődő mérkőzésen, két kihagyott helyzet után harmadszor már nem hibázott: a 8. percben Hakim Zijes bal oldalról érkező szöglete után nagyszerűen fejelt hat méterről a kapuba, a labda a földről pattant a jobb felső sarokba (1–0).
Az erős kezdés után némileg visszavett az angol együttes, ám a Lille hiába alakított ki több lehetőséget is, a játékosai pontatlanul céloztak, így Édouard Mendynek csak egyszer kellett védenie az első játékrészben.
A második félidő az elsőhöz hasonlóan indult, Zijes szinte azonnal megduplázhatta volna az előnyt, a franciák szerencséjére jókor érkezett a blokk – hasonlóan a néhány perccel későbbi Marcos Alonso-lövéshez. Ami nem sikerült ekkor, összejött a 63. percben: Christian Pulisic jó ütemű passzt kapott Kantétól, az átvétellel otthagyta az emberét, és mielőtt a védő odaért volna, estében kilőtte a bal alsót (2–0).
Az utolsó negyedórában a Chelsea mindent megtett, hogy már az első meccsen eldöntse a továbbjutást, de újabb gól már született. A „kékek” első angol csapatként nyertek meg öt egymást követő hazai meccset kapott gól nélkül a legrangosabb európai kupasorozatban, és bizakodva várhatják a három héttel későbbi visszavágót.

Két gól született a keddi játéknap másik mérkőzésén is, ahol a Villarreal és a Juventus csapott össze a spanyolországi városban. Csak hogy itt a két csapat egyenlően osztózott a két találaton. Az elsőt az olaszok szerezték, mégpedig a találkozó első percében: az első Bajnokok Ligája-mérkőzésén fellépő Dusan Vlahovics mindössze 32 másodperc elteltével előnyhöz juttatta csapatát – ezzel a BL-történetének leggyorsabb gólját lőtte debütánsként –, miután Danilo előre ívelése nyomán mellkassal maga elé tette a labdát, s ütemtelen, tűpontos lövése a jobb kapufáról a hálóban kötött ki (0–1).
Nem véletlenül emlegetik Alessandro Del Piero utódjaként az idényben immár 22 találatnál járó 22 éves szerb csatárt (akiért nem mellesleg  81,6 millió eurót fizetett a Juventus a Fiorentinának) – a Juve színeiben pályára lépő játékosok közül csak a korábbi olasz támadókiválóság szerzett fiatalabban (20 évesen és 308 naposan) gólt a debütáló BL-meccsén.
Ugyan hamar hátrányba került a mérkőzésre négymeccses veretlenségi szériában érkező „sárga tengeralattjáró”, de különösebben nem zavarodott meg – a 13. percben a Tottenhamtól kölcsönzött Giovani Lo Celso szó szerint a vendégek kapuján döngetett, lövése a lécre csapódott.
Ezzel nem volt vége, a hazaiak uralták az első játékrészt, azonban az egyenlítés csak a 66. percben jött össze, amikor nagyon elaludt a „zebrák” védelme: Étienne Capoue kiszúrta a torinoi 16-os előtt egyedül ólálkodó Dani Parejót, aki az átadás után zavartalanul továbbított a kiszolgáltatott helyzetben lévő Wojciech Szczesny kapujába (1–1).
A második játékrészben is inkább a Villarreal hajtott a győzelem kiharcolásáért, ám neki és a sérülés miatt több kulcsemberét – Federico Chiesa, Paulo Dybala, Giorgio Chiellini, Federico Bernardeschi – is nélkülöző Juventusnak sem sikerült újabb gólt szereznie, így maradt az 1–1-es döntetlen. Ennek a játék képe alapján talán előbbi gárda örülhetett kevésbé, de a március 16-ai visszavágón még mindkét csapat bizonyíthat.

BAJNOKOK LIGÁJA, NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

Chelsea FC – LOSC Lille 2–0 (1–0)
Gólszerzők: Havertz 8., Pulisic 63.

Villarreal CF – Juventus 1–1 (0–1)
G.: Dani Parejo 66., illetve Vlahovics 1.

Pesek Attila

Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai

A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.

A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért

A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.

Döntetlenről folytatódik kedden a párharc

A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a Qarabağ vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első, szerdai mérkőzésén.