Vereséggel zárták az alapszakaszt a lányok

2017.02.04 - 10:11

A második félidőben nyújtott teljesítménynek köszönhetően vesztette el az alapszakasz utolsó mérkőzését a Szatmárnémeti VSK női kosárlabda-csapata.

A péntek esti kolozsvári egyébként harminc perces kiegyenlített játékot hozott. Bár a 6. percben nyolc ponttal vezetett az Universitatea (17–9), de Chastity Reed pontjaival, és az utolsó pillanatban betalált távoli dobásával három pont maradt a kolozsvári fórból az első negyed végén (23–20). Az egyesült államokbeli légiós vitte a csapatot a vállán a következő tíz percben is, a pontjai révén pedig fordítani tudott a VSK (28–29, 14. perc). Morgan Batey duplája öt pontot tett a két csapat közé (28–33), így következhetett a hazai csapat futása az eredmény után. Oláh Andreea találata révén a VSK vezetett az első félidő végén (36–37), és bár szünet után fordított az ellenfél, Oláh Andi és Flavia Ferenczi triplái még életben tartották a szatmári reményeket (44–43, 23. perc). A 27. percben (50–49) viszont összeomlott a szatmáriak játéka, még kontrákból sem találtak be a lányok, és egy 10–2-es kolozsvári sorozat után kilenccel vezettek az „egyetemisták” az utolsó negyed előtt (60–51). A VSK továbbra is Reed pontjaitól függött, míg a kolozsváriak lassanként már tizenhat pontos fórt dolgoztak ki (73–57). Itt elvileg véget is ért a mérkőzés, a végére Oláh Andi triplája, illetve Kristina Baltic és Reed pontjai csak arra voltak elegendőek, hogy tizenkettőre csökkentse a hátrányt a VSK (77–65).

Reed egyébként 85 százalékos dobási mérleggel a meccs legjobbja volt. Pihenésre viszont nincs sok ideje neki sem, ugyanis szerdán már Román Kupa-negyeddöntőt játszik a csapat Sepsiszentgyörgyön a CSM Târgoviște ellen. A román szövetség egyébként kihirdette a rájátszás programját is, amelyből kiderül, hogy a felső ház első fordulójában, február 18-án hazai pályán játszik Jose Araujo edző csapata a Sepsiszentgyörgyi Sepsi–SIC ellen.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 18., utolsó forduló

Kolozsvári Universitatea – Szatmárnémeti VSK 77–65 (23:20, 13:17, 24:14, 17:14).

Universitatea (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok száma): Voica (6/5/1), Irimia (6/5/1), Mandache (18/3/4), Agunbiade (11/5/1), Denson (11/7/0), Ross (13/5/8), Butulija (12/6/4). Vezetőedző: Dragan Petricevic.

VSK (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok száma): Reed (26/4/2), Oláh (12/3/2), Szmutku (0/2/1), Ferenczi (8/1/1), Laza (6/0/3), Baltic (9/4/2), Batey (4/0/1), Tavic (0/2/1). Vezetőedző: Jose Araujo.