Románia: négyből négy a vb-n

2017.12.07 - 21:26

Románia női kézilabdacsapata negyedik mérkőzését is megnyerte a Németországban zajló világbajnokságon, így nagy eséllyel zárhat a csoportja első helyén, illetve a torna egyik favoritjaként lépett elő.

Ambros Martin szövetségi kapitány tanítványai már biztos továbbjutóként álltak fel csütörtök este az Angola elleni találkozón. Bár a szakvezető a legjobb csapatot küldte fel a pályára, az afrikai ellenfél magabiztosan játszott és a 10. percben már kettővel is vezetett (6–4). Tíz perccel később már négy volt közte (12–8). Ekkor döntött úgy Ambros, hogy változtatni kell a védekező jáétkban, és az 5+1-es felállás jónak bizonyult. 14–14-es állásnál fordult a két csapat, de a szünet elvágta a román lányok lendületét, így Angola a 41. percben ismét két gólos előnyt szerzett (20–18). Csak az 56. percben tudott fordítani Románia, akkor Cristina Neagu találatával 24–23-as állást mutatott az eredményjelző. Innen már nem engedte ki a kezéből az irányítást a román együttes, és 27–24-es győzelmével bebetonozta magát az A-csoport élén.

Fotó: prosport.ro