Szatmár megye

Viharos szél vet véget a kánikulának

2026.05.27 - 07:40
Erős szél miatti sárga jelzés lép életbe szerda déltől, de csütörtökön is szinte egész nap fújni fog. Lesz eső is, heves és kevés.

A szerdai nap második felében felerősödik a szél, Szatmár megye területén óránként 50-60 kilométeres óránkénti sebességgel fog fújni és ritkán és főleg az avasi dombvidéken 70 km/h-ig erősödni. A meteorológusok arra számítanak, hogy mifelénk délután négy-öt óra tájban erősödik fel a szél és nagyjából este tízig fog erősen fújni.

Jég nem lesz

A viharos szél miatt kiadott sárga figyelmeztetés május 27-én 12 – 23 óra között van érvényben, de a szél másnap is visszatér és kitartóan fújni fog déltől kezdődően, de már megszelídülve, időnként 40-50 km/h erősségű széllökéseket produkálva. A figyelmeztetés másfelé jégesőre is vonatkozik, Szatmárban nem kell ilyesmire számítani.
Eső lesz, de legtöbb 10, néhol 15 liter. A gyors felhőmozgás miatt rövid ideig tartó, heves zivatarokra kell számítani.

Enyhébb nappalok

Szerdán, a széllel érkező hidegfront miatt „csak” 32 fok lesz a maximum, csütörtökön már nem lesz több 22 – 24 foknál, éjszakánként nyolc fokig hűl majd a levegő. Aztán jövő hét szerdáig tartó lassú és fokozatos felmelegedés következik.

Hírszerkesztő
(Fotó: friss.ro / archív)
 

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Több megyében is ítéletidő tombolt

Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában.
Szatmár megye

Kánikula, viharok, záporok, jégeső

Meghosszabbították az első fokú riasztást. Várható jelenségek: rendkívül magas hőmérséklet, fokozott hőérzet, légköri instabilitás.
Szatmár megye

Érkezik a kánikula első hulláma

Fokozatosan melegszik az idő, a hétvégén fog tetőzni a meleg, 31 – 32 fok lesz a vasárnapi maximum.