Szatmár megye

Tovább fokozódik a meleg!

2026.06.25 - 12:21
Tizenegy erdélyi megyére másodfokú hőségriadó van érvényben pénteken, de az ország többi részében sem fázik senki.

Egyelőre csak június 26-án pénteken, déltől estig van érvényben narancssárga hőségriasztás Szatmár megyében és tíz másik erdélyi megyében. Ez nagy eséllyel hamarosan meg figják hosszabbítani, hiszen vasárnaptól több napon át 37 fokos maximumokról szólnak az előrejelzések.

Pénteken és szombaton 33 – 35 fokon tetőznek majd a nappali hőmérsékletek, enyhülést az éjszakák sem hoznak majd a kánikulai hétvégén, alig-alig fog 20 fok alá jámborodni a kánikula a hajnalokra.

A vasárnaptól 37 fokon dohogó kánikula jövő hét csütörtökig kitart, akkor, július másodikán van esély némi enyhülést hozó esőre.

A június végi szatmári átlag 25-26 fok, a megye abszolút hőmérsékleti rekordját Nagykároly tartja a maga 1952 júliusában mért 39,5 °C fokával. Alsószoporon 2024. július 14-én 38,9 °C-ot mértek.

Hírszerkesztő
(Fotó: friss.ro / arcvhív)

 

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Korlátozzák a kamionközlekedést a kánikula következtében

Szatmár mellett több megyében is korlátozzák a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát a nagy hőség miatt.
Szatmár megye

Piacok: vigyázzunk, hogy mit, hol és mikor vásárolunk!

Az ilyen nagy forróságban érdemes különös figyelmet fordítani a részletekre a romlandó élelmiszerek beszerzésekor.
Szatmár megye

Vörös hőségriadó Szatmár megyében

Árnyékban a negyven fokot is elérheti a hőség vasárnap, hétfő reggelig lesz érvényben a harmadfokú jelzés.