Szatmár megye

Több száz beteget láttak el egyetlen hétvégén

Egyetlen hétvége alatt több száz beteget láttak el a szatmári sürgősségin
2026.01.26 - 08:01
Zsúfolt hétvégén van túl a Szatmár Megyei Sürgősségi Kórház sürgősségi osztálya: három nap alatt közel 570 páciens kért ellátást, közülük 158 esetben kórházi beutalásra volt szükség.

Újabb nagyon forgalmas hétvégét zárt a Szatmár Megyei Sürgősségi Kórház Sürgősségi Betegellátó Osztálya (UPU), ahol január 23-án reggel 7 órától január 26-án reggel 7 óráig összesen 567 beteget láttak el.

Az összesített adatok szerint 89 esetet kritikus állapotúnak minősítettek, 392 páciens sürgősségi ellátást igényelt, míg 86 személy nem sürgősségi kategóriába tartozott.

Az orvosi vizsgálatokat és kivizsgálásokat követően 158 beteget kórházi ellátásra utaltak be, őket a megyei kórház különböző osztályaira irányították további kezelés és szakorvosi megfigyelés céljából.

A hétvégi adatok ismét rávilágítanak arra, hogy a sürgősségi osztály folyamatos nyomás alatt működik. Az egészségügyi személyzet nap mint nap jelentős számú beteget kezel, az enyhébb panaszoktól egészen az azonnali beavatkozást igénylő, életveszélyes állapotokig.

Hírszerkesztő

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Kórházi ridegség helyett megnyugtató környezet az onkológián - KÉPGALÉRIA

Megduplázott terület, modern környezet: teljesen megújult a Szatmár Megyei Sürgősségi Kórház onkológiai osztályának nappali ellátó részlege.
Szatmárnémeti

Ingyenes vizsgálatok a kórház laboratóriumában

Ingyenes laborvizsgálatokat végeztethetnek a páciensek a Szatmár Megyei Sürgősségi Kórházban, csupán időpontfoglalás és küldőpapír szükséges.
Szatmárnémeti

Rendhagyó kézhigiénés bemutatót tartottak a szatmári diákoknak

A Szatmár Megyei Sürgősségi Kórház különleges programmal tette emlékezetessé a kézhigiénés világnapot. Színészek segítségével, interaktív módon tanulták meg a diákok a fertőzésmegelőzés alapjait.