Szatmár megye

Szatmár kap legelőször tavaszt!

2026.02.24 - 11:06
Már most is jó idő van, de ez csak a kezdet. Csütörtöktől még jobb idő lesz, azátn még melegebb és még több napsütés.

Az ország túlnyomó részén péntektől, Szatmár megyében viszont már csütörtöktől érezteti hatását az észak felé áramló dél-tengeri levegő, kitisztul az ég, március közepi idővel fog véget érni február.

A tiszta égbolt ára viszont az éjszakai hideg, felhők híján nincs ami a talaj közelében tartsa a meleget, úgyhogy 15 fokos eltérés is lehet a legmelegebb nappali és a leghidegebb éjszakai hőmérsékletek között. A sötét napszakban nulla fok alá fog süllyedni a hőmérséklet, délutánra viszont 10 fok fölé is emelkedik majd.

Jövő hét közepére még melegebb lesz, március negyedikén és ötödikén 15 fokos nappali maximumokra lehet számítani, egy-két fokos éjszakák mellett.

Princz Csaba
 

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Tovább fokozódik a meleg!

Tizenegy erdélyi megyére másodfokú hőségriadó van érvényben pénteken, de az ország többi részében sem fázik senki.
Szatmár megye

Kánikula, viharok, záporok, jégeső

Meghosszabbították az első fokú riasztást. Várható jelenségek: rendkívül magas hőmérséklet, fokozott hőérzet, légköri instabilitás.
Szatmár megye

Hőségriadó: kánikulai hétvége jön

Vasárnap 33 fokon fog tetőzni a forróság, tartós marad a sok napsütés, a nyári meleg.