Szatmár megye

Sárközújlaki gyorséttermet büntettek

2026.02.27 - 13:10
Komoly büntetést kapott a kisvárosi fast food, mert nem tartotta be az élelmiszer-biztonsági előírásokat.

A február utolsó hetében végzett élelmiszer-biztonsági ellenőrzések során az Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Igazgatóság (DSVSA) ellenőrei két szabálysértési szankciót szabtak ki. Mindkettő pénzbírság volt, együttesen 11.200 lej értékben.

Ebből 10.000 lejt egy sárközújlaki gyorsétterem, 1200 lejt pedig egy szatmárnémeti étterem kapott, amiért nem tartották be az élelmiszerek feldolgozására, tárolására és forgalmazására szolgáló helyiségek, valamint a használt berendezések, gépek és munkaeszközök karbantartására vonatkozó előírásokat.

A héten további három szabálysértési intézkedés is született: egy pénzbírság 1200 lej értékben egy amaci állattartó magángazdasággal szemben, valamint két figyelmeztetés két nem hivatásos gazdaság részére Mikolában és Érdengelegen.

Az intézkedések oka az volt, hogy az állatokat a hatályos állategészségügyi jogszabályok által előírt dokumentumok nélkül értékesítették, vagy idegenítették el.

Hírszerkesztő
(Nyitókép: illusztráció - ansvsa.ro)

 

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Piacok: vigyázzunk, hogy mit, hol és mikor vásárolunk!

Az ilyen nagy forróságban érdemes különös figyelmet fordítani a részletekre a romlandó élelmiszerek beszerzésekor.
Szatmár megye

Új helyen támat a sertéspestis-veszély a megyében

Megszűntek az afrikai sertéspestis miatti korlátozások Érkőrösön, Reszegén és Turcon, de új biztonsági övezetek lettek kijelölve.
Szatmár megye

Vadászati és járványügyi válságkezelés: fokozott készültség Szatmárban

A szatmári hatóságok és vadásztársaságok közös fellépést terveznek az afrikai sertéspestis és a veszettség terjedése ellen, miközben a medveállomány növekedése is aggodalmat kelt a szakemberek körében.