Szatmár megye

RMDSZ: korszerűsítjük az utakat Apában és szennyvízhálózatot építünk Pusztadarócon

Apában utakat korszerűsítenek, Pusztadarócon szennyvízhálózatot építenek. (Fotó: 123rf)
2023.01.12 - 11:36
Újabb beruházásokat támogat az RMDSZ által vezetett fejlesztési szaktárca, az Anghel Saligny közművesítési program segítségével korszerűsítik az utakat Szatmár megyében, Apában és szennyvízhálózatot építenek Pusztadarócón – jelentette be Cseke Attila fejlesztési miniszter.

A szaktárcavezető rámutatott: eddig összesen 3 milliárd lejre kötött az önkormányzatokkal finanszírozási szerződést a fejlesztési minisztérium.

„Az Anghel Saligny közművesítési program segítségével összesen 65,5 milliárd lejt fogunk ezekre a beruházásokra fordítani, eddig 297 beruházás kapott zöld utat, néhány településen már zajlanak a munkálatok” – nyilatkozta Cseke Attila.

A ma aláírt 18 finanszírozási szerződés listája megtekinthető a minisztérium honlapján, a beruházások összértéke 138 millió lej.

Hírszerkesztő

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Turos Lóránd: Néhány napon belül véget érhet a kormányválság

Az RMDSZ ügyvezető elnöksége támogatja Siegfried Mureșan miniszterelnök-jelöltségét.
Belföld

Nem áll be Veştea mögé az RMDSZ

Olyan szavazatokra is szükség lenne a kormányalakításhoz, amelyekkel nem akar egy lapra kerülni a Szövetség.
Belföld

Veştea nem hátrál, a PNL-s ultimátum sem riasztotta vissza

Nem adja vissza a kormányalakítási megbízást - a liberálisok (pártilag) nem támogatják, a PSD az RMDSZ döntésére vár.