Szatmárnémeti

Nem lesz parkolóház a Várdomb (Decebal) utcában

2026.05.11 - 14:03
Nem fog gépkocsitároló épülni a Someşul üzletház hátánál, a polgármester ennek okairól is beszélt, és ennek nyomán úgy tűnik: már nem is lenne szükség rá.

Újságírói kérdésre válaszolva Kereskényi Gábor szatmárnémeti polgármester hétfő déli sajtótájékoztatóján elmondta: lemondtak arról, hogy parkolóházat építsenek a Várdomb (Decebal) utcában, a Someşul üzletház mögött, ahol most szabad ég alatt állnak az autók.

(Fotó: Princz Csaba)

„Amikor lezártuk a forgalom elől a régi központot és sok parkolóhely megszűnt és felmerült a parkolóházigény, még nem tudtnuk egyes technikai részleteket, amelyek mára előkerültek. Például az, hogy nem lesznek erre sem uniós, sem bukaresti források, hogy megemelik az áfát és megemelkednek az anyagárak, a kivitelezési költségek.” — részletezte Kereskényi.

A Decebal utcai parkolóház korábbi látványterve. (Fotó: primariasm.ro)

Az azonban jól látható, fűzte hozzá, hogy ennek ellenére sem lesznek parkolási gondok a városközpontban, ahol a két évvel ezelőtti lezáráskor 190 parkolóhely szűnt meg. A Kogălniceanu utcában van egy körülbelül 60 helyes magánparkoló és hamarosan elkészül a városi parkoló is ott, 160 férőhellyel. A Cetăţii utcában is használható egy nemrég kialakított, 30 helyes magánparkoló és a Petőfi utcai volt Mondiala Rt. udvarán is ki lesz alakítva valamikor egy 80 férőhelyes magánparkoló.

Princz Csaba
(A nyitókép a szerző felvétele)
 

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Sportterem, stadion, parkolóház

Sok szatmárnémeti közérdekű beruházás van folyamatban, kezdődik el, vagy jut hamarosan átadási fázisba.
Szatmárnémeti

Tíz év, tíz nagyberuházás

Polgármesteri karrierértékelőt tartott saját maga által, saját maga számára a 10 éve várost vezető Kereskényi Gábor.
Szatmárnémeti

Legyen tétel Szatmárnémeti az EU-s költségvetésben!

Kereskényi Gábor polgármester és az RMDSZ szatmári parlamenti csoportjának egy része Strasbourgban lobbizik, hogy az EU-s források el ne apadjanak.