Nagykároly

Menhely százhúsz négylábúnak

2026.05.29 - 12:04
Megkapta a szükséges engedélyeket, a nagykárolyi kóborkutya-menhely hivatalosan is megkezdte működését.

A Szatmár Megyei Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Igazgatóság (DSVSA) vezetője átadta az új, 120 állat ellátásra alkalmas ebtelep működési engedélyét Nagykároly polgármesterének – jelentette be közösségimédia oldalán a kisváros polgármesteri hivatala.

„Örülök, hogy Nagykárolyban létrejött egy ilyen menhely a gazdátlan kutyák számára. Ez az első ilyen jellegű közmenhely Szatmár megyében. Nagykároly jó példává válhat megyei, sőt országos szinten is a kóbor kutyák kezelésében. A DSVSA minden támogatást megad ahhoz, hogy ez a kezdeményezés sikeres legyen” – nyilatkozta Nicolae Dumuța, igazgató.

„Kisebb késéssel ugyan, de sikerült megoldani a kutyamenhely működését, amely teljes egészében a helyi költségvetésből valósult meg. Ahogy korábban is mondtuk, határozottan elutasítjuk az eutanáziát és az állatokkal szembeni kegyetlenséget. Továbbra is a sterilizálások és az örökbefogadások ösztönzése a legfontosabb célunk. Bízunk benne, hogy jó együttműködés alakul ki városunk kutyabarát közösségével, és számítunk a támogatásukra” – mondta Giurgiu-Kovács Mónika polgármester.

Hírszerkesztő
 

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Tovább fokozódik a meleg!

Tizenegy erdélyi megyére másodfokú hőségriadó van érvényben pénteken, de az ország többi részében sem fázik senki.
Szatmár megye

Megvan az építési engedélye a szokondi kutyamenhelynek

Huszonnégy település társulása által épülhet hamarosan a 800 férőhelyes gyepmestertelep.
Nagykároly

Hallo, Großkarol! A sváb hagyományok nem a múlt részei, a jelenben is élnek — KÉPGALÉRIA

A kulturális identitás megélése, átörökítése minden népcsoport számára nagyon fontos – a Nagykároly környéki sváb közösség pedig több mint 300 éve erősen őrzi hagyományait.