Szatmár megye

Megbüntettek egy nagykárolyi gyorséttermet

2026.04.30 - 07:07
Az egység nem tartotta be az állategészségügyi és élelmiszer-biztonsági előírásokat.

A Szatmár Megyei Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Igazgatóság (DSVSA) ellenőrei április utolsó hetén 94 ellenőrzést végeztek.

A vizsgálatok kiterjedtek vágóhidakra, hús- és tejfeldolgozó egységekre, hipermarketekre, szupermarketekre, piacokra, vendéglátóhelyekre, menzákra, bárokra, cukrászati laboratóriumokra, iskolai kioszkokra, élelmiszer- és zöldség-gyümölcsüzletekre, malomipari termékeket, kenyeret és péksüteményeket, egyéb élelmiszereket, üdítő- és szeszes italokat előállító egységekre, valamint élelmiszerek, vetőmagok, zöldségek és gyümölcsök tárolására szolgáló létesítményekre.

A feltárt hiányosságok miatt egy alkalommal szabtak ki 10.000 lejes bírságot egy nagykárolyi gyorsétteremre, mivel abban nem tartották be az állategészségügyi és élelmiszer-biztonsági előírásokat az élelmiszerek tárolására és forgalmazására szolgáló helyiségek karbantartásával kapcsolatban.

Az ellenőrzések elsősorban a fogyasztók egészségét veszélyeztető kockázatok megelőzésére, valamint az élelmiszeripari szereplők szakmai tájékoztatására irányultak. Bírságot csak abban az esetben alkalmaznak a revizorok, ha a megállapított hiányosságokat a megszabott határidőn belül nem orvosolták, vagy ha jelentős élelmiszer-biztonsági kockázat állt fenn.

Hírszerkesztő
(Illusztrációk: facebook.com/ansvsa)

 

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Piacok: vigyázzunk, hogy mit, hol és mikor vásárolunk!

Az ilyen nagy forróságban érdemes különös figyelmet fordítani a részletekre a romlandó élelmiszerek beszerzésekor.
Szatmár megye

Új helyen támat a sertéspestis-veszély a megyében

Megszűntek az afrikai sertéspestis miatti korlátozások Érkőrösön, Reszegén és Turcon, de új biztonsági övezetek lettek kijelölve.
Szatmár megye

Vadászati és járványügyi válságkezelés: fokozott készültség Szatmárban

A szatmári hatóságok és vadásztársaságok közös fellépést terveznek az afrikai sertéspestis és a veszettség terjedése ellen, miközben a medveállomány növekedése is aggodalmat kelt a szakemberek körében.