Belföld

Készültségben az állategészségügy

2025.03.11 - 09:00

Korlátozza az élő-állat behozatalt és korlátozza az állatok mozgatását az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) is.

Magyarországon, egy Győr – Moson – Sopron megyei farmon 1400 kérődzőt kellett leölni száj és körömfájás vírus fertőzése miatt, egyrészt a terjedés megelőzése érdekében, másrészt, mert a megbetegedés nem kezelhető.

A betegség romániai elterjedését megelőzendő, elővigyázatossági intézkedéseket vezetett be a hatóság:
• előzetesen értesíteni kell az állategészségügyi hatóságot azoknak akik szarvasmarhát, sertést, birkát, vagy kecskét vásárolnak.
• minden hasított patájú szállítmány minden példányát állatorvos vizsgál át lerakodás előtt.
• Győr – Moson – Sopron megyéből a szállítás fel van függesztve.
• minden fertőzésveszélyes szállítmány fokozott figyelmet élvez
• közúti ellenőrzőpontok vannak felállítva

Hírszerkesztő
(Nyitókép: pixabay.com / Peggy Marco)

 

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Piacok: vigyázzunk, hogy mit, hol és mikor vásárolunk!

Az ilyen nagy forróságban érdemes különös figyelmet fordítani a részletekre a romlandó élelmiszerek beszerzésekor.
Szatmár megye

Új helyen támat a sertéspestis-veszély a megyében

Megszűntek az afrikai sertéspestis miatti korlátozások Érkőrösön, Reszegén és Turcon, de új biztonsági övezetek lettek kijelölve.
Szatmár megye

Segítség az állattartó gazdaságoknak

Az RMDSZ törvénycsomagot terjesztett be a sertés- és szarvasmarhatartók támogatására, valamint a sertéspestis elleni hatékonyabb fellépésért.