Szatmárnémeti

Kereskényi: Köszönöm mindenkinek aki észszerűen szavazott

2025.05.21 - 07:15
„A farkasnak annyi, de még sok a veszély!”

Vasárnap sikerült kiebrudalni a farkast az erdőből, de azért még sok veszély leselkedik ránk a fák között.
Közösségi oldala után a City Rádió szerda reggeli Városinfó című műsorában mondott köszönetet Kereskényi Gábor szatmárnémeti polgármester minden olyan szavazónak, aki az eszével szavazott május 18-án, a romániai elnökválasztások második fordulójában.

A valóság talaján maradva Kereskényi azt azért elmondta, hogy a szatmári kisebbségek számára kedvező eredmények ellenére nem fog eljönni az eldorádó, de a legnagyobb veszélyt elhárult: „A farkast eltüntettük az erdőből, de még sok veszély leselkedik ránk a fák között!”

„Összekapaszkodva, erőnket felmutatva elértük, hogy tovább építkezhessünk és tovább építhessük kisebbségi létünket is Szatmárnémetiben, Szatmár megyében és a Partiumban. Nem baj az, ha bizakodunk, de nem szabad elfelednünk, hogy csalódtunk  mi már államelnökben bízva.” – zárta, mondandóját Kereskényi Gábor.

Princz Csaba

 

Ajánljuk még a témában:

Külföld

Orbán Viktor a Fidesz régi – új elnöke

Orbán Viktor tíz pontban foglalta össze, hogy miért veszítették el az április 12-i parlamenti választásokat.
Szatmárnémeti

Nagyszabású városrehabilitáció indul nyáron Szatmárnémetiben

Út- és iskolafelújítások, új felüljáró, valamint a Lucaciu park és a 15-ös lakónegyed teljes korszerűsítése is elstartolhat idén nyáron Szatmárnémetiben.
Szatmárnémeti

Félkarú rablók: engedni, tiltani, vagy korlátozni

A végletek mentén zajlik a helyi önkormányzatokra bízott szerencsejáték-szabályozás, Szatmárnémeti új rendet akar.