Szatmár megye

Jövő héten jön az enyhülés

2024.09.05 - 07:20

Pár napot kell még kibírni a hőkupola alatt, keddtől már ősziesebb időt ígérnek a meteorológusok, szeptember közepétől pedig már tényleg ősz lesz.

Rövidülnek ugyan a nappalok, alacsonyabban jár a Nap és hűvösebbek az éjszakák is, délutánra mégis fekúszik a hőmérséklet 30 fok fölé, de ez már nem lesz sokáig így.

A hétvége még kánikulai lesz, péntekre 32 fokot jövendölnek, de keddtől már öt fokot esik a nappali maximum és aznap már 25 foknál fog tetőzni a meleg, szerdára pedig még esőt is ígér a meteorológia. Meglátjuk mi lesz belőle…

Szeptember tizedikétől pedig végleg átveszi az uralmat az ősz és csitul a kánikula, 25 – 27 fokos maximumok lesznek a kilencedikével kezdődő héten, a hónap közepére pedig már 20 fok körülire szelídülnek a nappali hőmérsékletek, az éjszakák pedig 10 Celsius fok körüliek lesznek.

Princz Csaba

SZÓLJON HOZZÁ FACEBOOKON! 

(Nyitókép: a szerző felvétele)

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Korlátozzák a kamionközlekedést a kánikula következtében

Szatmár mellett több megyében is korlátozzák a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát a nagy hőség miatt.
Szatmár megye

Piacok: vigyázzunk, hogy mit, hol és mikor vásárolunk!

Az ilyen nagy forróságban érdemes különös figyelmet fordítani a részletekre a romlandó élelmiszerek beszerzésekor.
Szatmár megye

Vörös hőségriadó Szatmár megyében

Árnyékban a negyven fokot is elérheti a hőség vasárnap, hétfő reggelig lesz érvényben a harmadfokú jelzés.