Szatmár megye

Jön a havazás, erősödik a fagy

2026.01.05 - 08:41
Tíz centi hó is hullhat, mínusz tízi fokig süllyed a hőmérséklet.

Kicsit a szerencsén is múlik, hogy szép havas, vagy veszélyesen csúszós lesz-e a talaj hétfő déltől/délutántól Szatmár megyében.

Sárga jelzés

A meteorológiai szolgálat másodfokú időjárási figyelmeztetést adott ki, nagy mennyiségű csapadékra vonatkozóan. A sárga jelzés január hatodika, kedd délelőtt tíz óráig van érvényben.

Ez a csapadék havas eső, vagy ónos eső lesz, ha addigra nem csökken nulla fok alá a hőmérséklet, de hó lehet belőle, ha fagypont alatti hőmérséklet fogadja az érkező csapadékot.

Az előrejelzések szerint délután öt óra körül vált nullába az addigi 1 – 2 fok és ekkortól van esély a csapadékra is, úgyhogy nagy eséllyel megússza a gyalogos és autós közlekedés a balesetveszélyes csúszkálást.

Erős fagy

Hogy teljes legyen a téli hangulat a hideg is fokozódik, csütörtök hajnalra mínusz nyolc fok is lehet, pénteken pedig még napközben sem lesz több mint mínusz hat fok. Ez jövő hét közepéig, január 15-ig nagyjából így is marad.

Princz Csaba
(A szerző felvételei / archív)
 

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Kánikula, viharok, záporok, jégeső

Meghosszabbították az első fokú riasztást. Várható jelenségek: rendkívül magas hőmérséklet, fokozott hőérzet, légköri instabilitás.
Szatmár megye

Érkezik a kánikula első hulláma

Fokozatosan melegszik az idő, a hétvégén fog tetőzni a meleg, 31 – 32 fok lesz a vasárnapi maximum.
Belföld

Viharra és jelentős csapadékra figyelmeztetnek

Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú (sárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki 30 megyére viharos időjárás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.