Szatmár megye

Influenszerek vinnék hírét Erdélynek a világban

Pataki Csaba, Hegedűs Csilla és Kereskényi Gábor a péntek reggeli sajtótájékoztatón. (A szerző felvétele)
2023.03.10 - 09:46
Terepszemlére érkezett Szatmárnémetibe Hegedüs Csilla beruházási és uniós projektek minisztérium államtitkára. Azzal foglalkozott, hogyan állnak a folyamatban lévő projektek és milyen fázisban vannak az elkezdésre várók.

Péntek délelőtt tartott sajtótájékoztatón beszélt a nyilvánosság előtt Hegedüs Csilla (RMDSZ) államtitkár arról, hogy miért látogatott el Szatmárnémetibe. A vendég aktuális látogatását Kereskényi Gábor vezette fel a sajtónak, rámutatva: Hegedüs mindig is támogatta a megyebeli és a megyeszékhelyi terveket, elképzeléseket és most megerősítést nyert, hogy a jövőben sem lesz ez másképp.

Főtér és kúria

Hegedüs Csilla elmondta, házigazdák kíséretében volt kint és megnézte, hogy néz ki a helyszínen a tervekből már ismert szatmárnémeti régi főtéri felújítási munka folyamata. Az erdélyi távlatokban nézve is a beruházási tárca által támogatott egyik legszebb projekt a sándorhomoki Kováts-kúria restaurálása, tért ki egy másik fontos beruházásra, és ahogy a többi kulturális örökségmegőrző projekt, ez sem fog megállni itt:

Tévések és influenszerek

„Tudjuk, hogy vannak szép tájaink, szép építészeti emlékeink és érdekes kultúránk és azon vagyunk, hogy ezekről mások is tudomást szerezzenek” — jelentette ki az államtitkár. Feltett szándékunk, hogy ismeretterjesztő, történelmi, kulturális televíziós csatornák, dokumentum-film készítők figyelmét is felhívjuk a romániai és az erdélyi értékekre, a népszerűsítésbe be kívánjuk vonni a most olyan népszerű influenszereket is, akik szándékainknak megfelelő tartalmat tudnak készíteni.

Vezetékes víz és múzeum

Pataki Csaba megyei tanácselnök az Apaserv Rt. kétszáz millió eurós fejlesztési projektjét említette mint a legfontosabb épp zajló beruházását a megyének, amelyik több száz kilométer víz- és csatorna hálózatba kötését jelenti és amelyik több ezer szatmári háztartásba visz komfortot és higiéniát.
Kereskényi Gábor szatmárnémeti polgármester a tervezési folyamat elején álló Kényszeriparosítási Múzeumról szólt pár szót, amelyet a Decebal-híd jobb parti lábához terveznek felhúzni és amelyiket – jó esetben –, jövő tavasszal kezdhetnek el építeni. Kivételes épület lesz járókelők és látogatók számára egyaránt, 2026 közepére várhatóan át lesz adva a nagyközönségnek.

Princz Csaba

 

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Drágább szemétszállítás júliustól

Elfogadta a tanács a Florisal szatmárnémeti áremelési előterjesztését, magasabb szemétdíjat fizetnek a város lakói júliustól.
Nagykároly

Hallo, Großkarol! A sváb hagyományok nem a múlt részei, a jelenben is élnek — KÉPGALÉRIA

A kulturális identitás megélése, átörökítése minden népcsoport számára nagyon fontos – a Nagykároly környéki sváb közösség pedig több mint 300 éve erősen őrzi hagyományait.
Szatmárnémeti

Nagyszabású városrehabilitáció indul nyáron Szatmárnémetiben

Út- és iskolafelújítások, új felüljáró, valamint a Lucaciu park és a 15-ös lakónegyed teljes korszerűsítése is elstartolhat idén nyáron Szatmárnémetiben.