Szatmár megye

Fagyriadó lép hatályba szombat estétől

2026.01.09 - 14:15
Háromszor hidegebb lesz mint a januári átlag.

Már péntek reggelre csonttá fagyott minden Szatmár megyében is, de a hajnalban mért mínusz 11 Celsius-fokhoz képest még hidegebb lesz a hétvégén, figyelmeztetnek a meteorológusok.
A fagyriadó január 10-én szombat este 8 órától január 12. hétfő délelőtt tíz óráig lesz érvényben.

Kemény fagyok

A riadó oka, hogy vasárnapra még keményebben bekeményít a tél, január 11-én hajnalban mínusz 16 fok lesz és napközben sem lesz több mínusz 7-nél.
Hétfőn, január 12-én, a másodfokú fagyriadó utolsó napján mínusz 11 fok lesz a legalacsonyabb hőmérséklet, mínusz 6 a legmagasabb. Keddre már mínusz 10 alá szelídülhet az éjszakai dermesztő hideg és van némi esély hóra.
A januári, sokéves átlag a megyében mínusz 5 és 0 fok közötti.

Csütörtöktől, január 15-től már csak mínusz 3 fok lesz a legalacsonyabb hőmérséklet, péntektől pedig már néhány plusz fokra is számítani lehet a nappali órákban.

Princz Csaba
(Fotó: MTI)
 

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Kánikula, viharok, záporok, jégeső

Meghosszabbították az első fokú riasztást. Várható jelenségek: rendkívül magas hőmérséklet, fokozott hőérzet, légköri instabilitás.
Szatmár megye

Érkezik a kánikula első hulláma

Fokozatosan melegszik az idő, a hétvégén fog tetőzni a meleg, 31 – 32 fok lesz a vasárnapi maximum.
Belföld

Viharra és jelentős csapadékra figyelmeztetnek

Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú (sárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki 30 megyére viharos időjárás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.