Szatmárnémeti

„Én téged református gimnáziumi diákká avatlak”

2024.11.12 - 17:16

Ünnepélyes keretek között általános iskolai közösségbe vették be az ötödikeseket, Picuravatót tartottak kedd délután a szatmárnémeti Református Gimnáziumban.

Refis szokás szerint a hatodikos diákok szerveztek befogadó ünnepséget a gimnáziumi évfolyamot kezdő ötödikesekkel közösen, a két osztály diákjai, hozzátartozók, pedagógusok és a gimnázium vezetősége november 12-én délután találkoztak az iskola dísztermében.

Az egybegyűlteket Varga Szilárd Csaba, a Református Gimnázium iskolalelkésze köszöntötte, olyan példabeszédből idézve, amely szerint a teherviselés képessége Isten adta talentum és amely képességhez iskola és otthon egyaránt megadja a támaszt.

Elek Kinga aligazgató arra biztatta a friss Picurokat, hogy induljanak el a mai nap meséjén keresztül és találjanak önmagukra az úton, a nehézségeket vegyék könnyedén, éljék meg játékként az utazást.

Az esemény idején Rédai Gabriella az ötödikesek osztályfőnöke és Erdei – Árva Erika, a hatodikosok nevelője köszöntötték az egybegyűlteket és beszéltek arról, hogyan készültek az ünnepségre.

Az ötödikesek a Császár új ruhája című színdarabbal készültek, aztán a Grund című dalt énekelték el gitárkísérettel, majd néptánccsokrot mutattak be. A hatodikosok az Saint-Exupéry-univerzum mondanivalójával fogadták az újakat, azt tanácsolva mintegy útravalóul az ötödikes társaiknak, hogy az alapvető emberi értékekről sohasem szabad megfeledkezni.

A délután legünnepélyesebb pillanata a református gimnáziumi diákká való avatás volt, amikor  az „Én téged református gimnáziumi diákká avatlak” jelszóval, fakarddal a kézben fogadták a gimnáziumi évfolyam sorai közé ötödikes társaikat egyenként és külön külön a hatodikosok.

Princz Csaba

SZÓLJON HOZZÁ FACEBOOKON! 

(A szerző felvételei)
 

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Véndiáktalálkozó: megkezdődött az asztalfoglalás

Online, vagy személyesen is gondoskodni lehet arról, hogy legyen mihez odaülni a találkozó szombati napján.
Szatmárnémeti

Búcsút intettek a nagyok, továbbléptek a kicsik — KÉPGALÉRIA

A tarisznyát vállukra véve, kissé meghatódva, mégis büszkén búcsúztak el az óvodától, társaiktól s az óvoda alkalmazottaitól az Árva Bethlen Kata Református Óvoda nagycsoportosai.
Belföld

Április 15.: kezdődik a tanítás

Véget ért a tavaszi vakáció, a tanulók szerdán visszatérnek az iskolapadokba.