Belföld

Egyik kutya, másik eb...

2024.12.19 - 10:28

Marcel Ciolacu miniszterelnök csütörtökön bejelentette, hogy a PSD visszalép a kormány megalakításáról szóló tárgyalásoktól és a parlamentben a jobboldali kormány mellett fog szavazni:

„Nem lehet valami konkrétumot létrehozni olyan emberekkel, akik bent egyet beszélnek, a sajtó előtt pedig mást.

Nem lehet semmit sem tenni olyan úgynevezett partnerekkel, akik félnek leülni veled egy asztalhoz, mert úgy érzik, hogy bemocskolják magukat.

A PSD már tűrt eleget az ilyen viselkedésekből anélkül, hogy kommentálná, és anélkül, hogy homokba dugnák a fejüket, ahogy azt mások tették. Ez a fajta munkamorál teljesen kontraproduktív az emberek szemében. Ezért a PSD méltósággal vonul vissza a tárgyalóasztaltól, de nem menekülünk a felelősség elől.

A parlamentben egy jobboldali kormányt fogunk megszavazni. Tesszük ezt azért, mert ennek az országnak sürgősen szüksége van egy olyan kormányra, amely képes kezelni a jelenlegi problémákat az elkövetkező elnökválasztásokig" – írta Ciolacu a Facebookon csütörtök délben.

Hírszerkesztő

(Nyitókép: gov.ro)

 

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Turos Lóránd: Néhány napon belül véget érhet a kormányválság

Az RMDSZ ügyvezető elnöksége támogatja Siegfried Mureșan miniszterelnök-jelöltségét.
Belföld

Nem áll be Veştea mögé az RMDSZ

Olyan szavazatokra is szükség lenne a kormányalakításhoz, amelyekkel nem akar egy lapra kerülni a Szövetség.
Belföld

Veştea nem hátrál, a PNL-s ultimátum sem riasztotta vissza

Nem adja vissza a kormányalakítási megbízást - a liberálisok (pártilag) nem támogatják, a PSD az RMDSZ döntésére vár.