Szatmár megye

Az ünnepekre készülnek az élelmiszer-ellenőrök is

2025.11.01 - 13:59

Novembertől a Szatmár Megyei Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Igazgatóság (DSVSA) hivatalos ellenőrzési akciót indít a megye valamennyi vágóhídján, feldolgozó-, raktározó- és kereskedelmi egységében, amelyek húst, tejet, illetve egyéb állati és nem állati eredetű élelmiszereket forgalmaznak – jelentették be hétvégi hírlevelükben az igazgatóság revizorai.

Az akció célja az élelmiszer-eredetű megbetegedések, az élelmiszerrel való csalások és a termékhelyettesítések megelőzése, amelyek gyakorodhatnak az ünnepek közeledtével, a karácsonyi időszakban.

Az akcióktól azt várják a szakemberek, hogy az emberek nyugodtabban fognak vásárolni és nem lesznek kétségeik a szatmári boltokban kapható élelmiszerek, alapanyagok frissességét, minőségét és szavatosságát illetően.

Hírszerkesztő
(Fotók:  Az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Ügynökség közösségi oldala)

 

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Piacok: vigyázzunk, hogy mit, hol és mikor vásárolunk!

Az ilyen nagy forróságban érdemes különös figyelmet fordítani a részletekre a romlandó élelmiszerek beszerzésekor.
Szatmár megye

Új helyen támat a sertéspestis-veszély a megyében

Megszűntek az afrikai sertéspestis miatti korlátozások Érkőrösön, Reszegén és Turcon, de új biztonsági övezetek lettek kijelölve.
Szatmár megye

Ne etessék meg vele kedvenceiket!

ANSVSA: visszahívják a boltokból a Lidl Románia által forgalmazott egyik nedves macskaeledelt.