Belföld

Adrian Veștea az új kijelölt miniszterelnök

2026.06.14 - 09:32
Ő a PNL első alelnöke, de nem a párt javasolta. A Brassó Megyei Tanács elnöke és volt már fejlesztési miniszter.

Vasárnap reggel élő Facebook-adásban jelentette be Nicuşor Dan államfő, hogy Eugen Tomac visszaadta tíz nappal ezelőtt kapott kormányalakítási megbízatását és ezt Adrian Veştea-nak adja oda. Dan szerint Veştea nyugati-párti, megfontolt politikus, aki érti a nehéz idők költségvetéseit.

Az új jelölt szándékairól szólva elmondta: "Politikámat a helyreállítási terv (PNRR) projektjeinek befejezésére, az OECD-csatlakozás (Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet) előmozdítására és a SAFE program (EU-s katonai védelmi terv) megvalósítására összpontosítom. A romániai emberek biztonsága számomra elsődleges. Nyitott vagyok a politikai pártokkal folytatott párbeszédre."

Eugen Tomac megköszönte azoknak, akik mellette álltak a végül sikertelen kormányalakítási programban és sajnálatát fejezte ki amiatt, hogy nem sikerült a többséget meggyőznie arról, hogy az út jó, amit választott.

Hírszerkesztő
(Fotó: facebook.com/AdrianVestea)

 

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Turos Lóránd: Néhány napon belül véget érhet a kormányválság

Az RMDSZ ügyvezető elnöksége támogatja Siegfried Mureșan miniszterelnök-jelöltségét.
Belföld

Elutasította a parlament a Veștea-kormány beiktatását

Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Belföld

Nem áll be Veştea mögé az RMDSZ

Olyan szavazatokra is szükség lenne a kormányalakításhoz, amelyekkel nem akar egy lapra kerülni a Szövetség.