Elaludták a rajtot a kézis fiúk

2017.02.04 - 22:01

Tíz góllal kikapott hazai pályán a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata a vendég Székelyudvarhelyi KC-től az év első bajnoki mérkőzésén. Várady Gyula vezetőedző legényeire holnap újabb nehéz mérkőzés vár, Tordán lépnek majd pályára.

Álmosan kezdte a Szatmárnémeti Városi Sportklub férfi kézilabdacsapatának legénysége az idei első bajnoki mérkőzés mindkét félidejének az első perceit, így a vendég Székelyudvarhelyi KC (túl) sima győzelmet aratott a Both Katalin Sportteremben.

A 17. forduló találkozójának tizedik percében csak Stan és Trifunovic voltak eredményesek, míg az ellenfél addigra már kilencszer betalált Cioroiu kapujába (2–9). A szatmáriak „zsibbadt”, rengeteg hibával tarkított játéka mellett ráadásul a Gurbina, Stanciu resicabányai bírópáros is borzolta a kedélyeket az olykor „székelybarát” ítéletekkel. Néha mégis magára talált Várady Gyula vezetőedző csapata, és a szünet előtt négy perccel négy góllal közelítették meg a vendégeket (11–15). Viszont minden felzárkózási kísérletet még csírájában elfojtott a Székelyudvarhelyi KC.

Az ellenfél szélsői majdnem minden támadásnál szabadon maradtak és a játékosok majdnem mindig betaláltak. Kumogorov ahányszor felemelkedett, mindig bombaerős lövéssel dobta át a szatmári sorfalat, és mindig betalált. Ráadásul a második félidőt is felhúzott kézifékkel kezdte a VSK, így a 36. percben már tíz góllal vezetett az ellenfél (13–23), három perccel később pedig tizenegy volt az udvarhelyi fór (14–25). Munea és Trifunovic „tartották életben” a VSK-t, de a bírók által szabadon hagyott játék egyáltalán nem feküdt a szatmáriaknak. Amúgy is sok játékos sérülten vállalta a játékot: Rogoz, Stan és Oláh Jani csak ritkán jött fel a pályára, míg Trifunovic és Campar még nem tudták felvenni a ritmust, ők a vízumproblémák miatt nem tudtak a kollégáikkal készülni a tél folyamán. Mindez kiütött a VSK játékán, de tizenháromnál nem engedték messzebbre az udvarhelyieket (20–33, 50. perc). Tízzel nyert végül Szatmáron az SZKC és ezzel maradnak az alapszakasz táblázatának a 3. helyén.

Az eredmény ellenére viszont említést érdemel, hogy a lelátón ezúttal egy aktív szatmári közönség ült, akik még 10–13 gólos hátránynál is megtapsolták a VSK legénységét, és olykor vastaps kísérte a csapat támadásait.

A meccs után Várady elismerte, most már nem az éllovasok elleni eredmények számítanak, hanem azokkal szemben kell nyerni kötelezően, akik ellenfelek lehetnek a rájátszásában, hiszen ezeket a pontokat viszik magukkal a csapatok a play-out csoportba. „Sokat hibáztak a fiúk és a bírók ítéletei is furcsák voltak olykor. Viszont bosszantó az is, hogy sok a sérült a csapatomban. Remélem, hogy lassan rákapcsolnak a fiúk is. Márciusra várom, hogy a teljesítményük csúcsára érjenek” — mondta Várady. A szakvezető azt is elárulta, hogy kiszemelték a Resicabányai HC Adrian Petrea kapusát, Andy Sămînțát, akit szabadon igazolhatnak, amennyiben a Krassó-Szörény megyei alakulat ma bejelenti, hogy visszalép a bajnokságból.

A VSK kedden játssza a 18. forduló mérkőzését: a Tordai Potaissa elleni idegenbeli találkozót 18.15 órától a Digi Sport és a Dolce Sport élőben közvetíti.

Férfi kézilabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 17. forduló

Szatmárnémeti VSK – Székelyudvarhelyi KC 28–38 (11–18).

VSK: Cioroiu 10 védés, Pogyină – Mateș 2 gól, Rogoz 1, Morar 2, Bejinariu 2, Mureșan, Munea 7 (ebből 4 hétméteresből), Crăciun 1, Suciu, Campar 3, Oláh, Trifunovic 8, Olar, Stan 2, Ungar.