A minimálbér emeléssel egy időben a szatmárnémeti szemétszállító is emeli a tarifáit. Mivel közszolgáltatásról van szó, amit a polgármesteri hivatal koordinációjával végez a cég, minden tarifamódosítást jóvá kell hagynia a város legfőbb döntéshozó szervének, a helyi tanácsnak.
Az áremelésről június 22-i ülésükön szavaztak a tanácsosok, az előterjesztést elfogadták, 15 igen szavazat és 4 tartózkodás mellett.
2026. július elseje után elvitt szemétért fejenként az eddigi nettó havi 14,18 lej helyett nettó 14,30 lejt fog szerepelni a szatmárnémeti magánszemélyek számláin augusztustól. A szelektív-elszállítás az eddigi fejenkénti nettó 5,34 lej helyett nettó 5,36 lej lesz.
Cégeknek köbméterenként nettó havi 124,44 lejért viszik majd a szemetet július elsejétől, a céges szelektív elszállítási díja pedig 63,04 lej lesz.
Legutóbb 2026. január elsején volt a szatmárnémeti háztartásokat érintő tarifamódosítás a köztisztasági vállalatnál.
Princz Csaba
(A szerző felvétele)