Szatmárnémeti

Drágább szemétszállítás júliustól

2026.06.22 - 14:30
Elfogadta a tanács a Florisal szatmárnémeti áremelési előterjesztését, magasabb szemétdíjat fizetnek a város lakói júliustól.

A minimálbér emeléssel egy időben a szatmárnémeti szemétszállító is emeli a tarifáit. Mivel közszolgáltatásról van szó, amit a polgármesteri hivatal koordinációjával végez a cég, minden tarifamódosítást jóvá kell hagynia a város legfőbb döntéshozó szervének, a helyi tanácsnak.

Az áremelésről június 22-i ülésükön szavaztak a tanácsosok, az előterjesztést elfogadták, 15 igen szavazat és 4 tartózkodás mellett.

2026. július elseje után elvitt szemétért fejenként az eddigi nettó havi 14,18 lej helyett nettó 14,30 lejt fog szerepelni a szatmárnémeti magánszemélyek számláin augusztustól. A szelektív-elszállítás az eddigi fejenkénti nettó 5,34 lej helyett nettó 5,36 lej lesz.

Cégeknek köbméterenként nettó havi 124,44 lejért viszik majd a szemetet július elsejétől, a céges szelektív elszállítási díja pedig 63,04 lej lesz.

Legutóbb 2026. január elsején volt a szatmárnémeti háztartásokat érintő tarifamódosítás a köztisztasági vállalatnál.

Princz Csaba
(A szerző felvétele)

 

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Emelkedik a minimálbér, drágítana a Florisal

Hétfőn dönt a városi tanács, hogy helyt ad-e a köztisztasági vállalat tarifaemelési szándékának.
Szatmárnémeti

Egyre több kukasziget van bekamerázva

Tavaly óta figyelik meg Szatmárnémetiben térfigyelő kamerákkal a háztartási hulladékgyűjtő pontokat.
Vidék

Tanácsülés rendhagyó helyszínen

A frissen restaurált sándorhomoki Berenczei-Kováts-kúriában tartotta soros ülését Lázári község tanácsa.