Bedarálták a Rapidot a kosárlabdázó lányok

2014.09.21 - 14:54

A Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata két sima győzelemmel lépett tovább a Román Kupa nyolcaddöntőjéből. A Rapid az oda-visszavágó meccseken csak ritkán szorongatta a szatmáriakat.

Kettős győzelemmel kvalifikálta magát a női kosárlabda Román Kupa negyeddöntőjébe a Szatmárnémeti VSK, miután összesítésben 164-129 arányban verte az oda-visszavágó mérkőzéseken a Rapid csapatát. Mint ismeretes, a nyolcaddöntő mindkét találkozóját Szatmárnémetibe rendezték, Adriana Pricop edző tanítványai pedig már az első, szombati eldöntötték a továbbjutás kérdését: 84-61-re győztek úgy, hogy a meccs gyakorlatilag csak az ötödik percig volt szoros. 7-6-os állásnál a csapatkapitány Orosz-Oláh Andreea jobbról és balról is triplát dobott, majd Bianca Voica is hozzátett egy hármast, majd Flavia Ferenczi és Tarţa-Laza Enikő pontjaival a 8. percben már 21-6-os VSK-vezetést mutatott az eredményjelző tábla. Innen nem volt kérdés, hogy a „piros-fehérek” simán behúzzák a mérkőzést, hiszen szünetig huszonhármas fort dolgoztak ki maguknak (45-22). Fordulás után sem álltak le a lányok, és egy 11-0-s runnal már harmincnégy volt közte (60-26). Az utolsó tíz perc volt a fővárosiaké, amikor felázrkóztak huszonötre (64-39), majd tizenkilencre is (73-54), de ezzel együtt nem jelentettek veszélyt a VSK-sikerre.

Vasárnap a Rapid 8-0-s szatmári vezetésnél „kapcsolódott be” a meccsbe, de érezhető volt a bukarestiek játékán, hogy már a találkozó végét várják. Így a visszavágó egy jó edzésnek bizonyult a Pricop-csapatnak. A vezetőedző több taktikai felállást is gyakoroltatott a lányokkal, így az eredmény is egy kicsit szorosabb volt, de a szatmári győzelem ezúttal sem volt kérdés.

A VSK szombaton a Nemzeti Liga 1. fordulójában lép pályára hazai közönség előtt, a SCM Craiova ellen.

Román Kupa, nyolcaddöntő

1. mérkőzés: Rapid – Szatmárnémeti VSK 61-84 (10:23, 12:22, 8:19, 31:20). VSK: Adams 21 pont, Orosz-Oláh 20, Voica 5, Szmutku 5, Ferenczi 12, Pop 15, Tarţa-Laza 6.

Visszavágó: VSK – Rapid 80-68 (29:13, 21:18, 20:18, 10:19). VSK: Orosz-Oláh 32, Pop 17,