Adrian Micaș játszott a legtöbbet ősszel

A középpályás az 1350 perc összjátékidőből csak 95 percet töltött a kispadon (Fotó: Szatmárnémeti Olimpia VSK)
2022.12.28 - 09:45
A labdarúgó Liga 3 idényének eddigi tizenöt mérkőzésén a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub keretéből Adrian Micaș kapta a legtöbb játéklehetőséget. A 24 éves középpályás az 1350 perc összjátékidőből 1255 percet töltött a pályán.

A szilágykövesdi születésű labdarúgó az első hat bajnoki mérkőzést végig játszotta, és a désaknaiak elleni hazai meccsen (3–1-es győzelem) be is talált az ellenfél kapujába.
Micaș minden mérkőzésen kezdő volt, és csak hat találkozón volt lecserélve. A legkevesebbet a Nagykárolyi VSK Victoria elleni hazai meccsen (1–1) játszotta, akkor a 65. percben cserélte le Csik Tibor vezetőedző.

Az Olimpia VSK szakvezetője egyébként a teljes keretet játszatta az idény eddigi tizenöt mérkőzésén, vagyis 24 labdarúgó kapott játéklehetőséget. A legkevesebbet Ionuț Nistor: a 18 éves ifi szeptember végén érkezett Szatmárra, de csak a decemberi mérkőzésen, a Máramarosszigeti VSK elleni (4–0) találkozón debütált – a meccs utolsó 10 percét töltötte a pályán.

Összesen négy játékos töltött legalább 1000 percet a pályán az 1350 perc összjátékidőből. A hátvéd Alex Negrea 1140 percet, a középpályás Hernando Orte Rodrigo 1090 percet, a kapus Iulian Anca-Trip pedig 1085 percet.

A Szatmárnémeti Olimpia VSK a bajnokság idei tizenöt mérkőzése után második a Liga 3 10-es csoportjának a táblázatában. Az éllovas Beszterce-Naszódi Gloriához hasonlóan 32 pontja van a csapatunknak. Mögöttünk a Nagyváradi FC Bihornak egységnyi a hátránya, a negyedik Zilahi SCM pedig nyolc ponttal van lemaradva.

A bajnokság március közepén folytatódik. Az alapszakaszban az FC Bihor és a Félixfürdői Lotus ellen idegenben, a zilahiak ellen pedig idehaza játsszunk, majd a rájátszásban a felsőházban folytatjuk a bajnoki szereplésünket.

Szatmárnémeti Olimpia VSK

Cselgáncs: egyetemi bajnokságot nyert Paula Paștiu

Két jelentős tornán vettek részt az elmúlt hétvégén a Szatmárnémeti Olimpia VSK judokái. Marian Halas tanítványai egy bajnoki címmel és további öt éremmel gazdagították a gyűjteményüket.