Belföld

A Bolojan-kormányt leváltották - átment a bizalmatlansági indítvány

2026.05.05 - 11:18
A PSD–AUR bizalmatlansági indítványát 281 szenátor és képviselő szavazta meg, ami azt jelenti, hogy az Ilie Bolojan vezette kormányt a parlament leváltotta.

Az újraszámláláskor is ugyanaz az eredmény jött ki: 281 „igen” szavazat, valamint 4 „nem” szavazat volt, illetve kettőt érvénytelenítettek. A bizalmatlansági indítvány elfogadását hivatalosan még nem jelentették be.

A „Stop planului Bolojan” (Állítsuk meg a Bolojan-tervet) elnevezésű PSD–AUR indítványt a 464 parlamenti képviselőből 254 írta alá. Az elfogadáshoz 233 „igen” szavazatra volt szükség a képviselők és szenátorok részéről.

A 281 „igen” szavazat megegyezik a 2021-es eredménnyel, amikor a Cîțu-kormányt megbuktatták – ez eddig a legtöbb szavazat volt egy kormány ellen.

Hírszerkesztő

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Nem áll be Veştea mögé az RMDSZ

Olyan szavazatokra is szükség lenne a kormányalakításhoz, amelyekkel nem akar egy lapra kerülni a Szövetség.
Belföld

Adrian Veștea az új kijelölt miniszterelnök

Ő a PNL első alelnöke, de nem a párt javasolta. A Brassó Megyei Tanács elnöke és volt már fejlesztési miniszter.
Belföld

„Járulékos károkat okozna az AUR-ral szövetkezni”

Kelemen Hunor szerint nem lehet a 2028-as parlamenti választásokig stabil kormányzási megoldást találni.