3–0-ról álltak fel a Szpartak elleni meccsen

2017.02.05 - 09:41

Tovább erősíthet az FC Olimpia, értesüléseink szerint szerb csatár kölcsönvételéről tárgyalnak Ciprusban. A szatmári csapat edzőtáborának utolsó hete kezdődik, még játszanak két meccset.

Ismét korán kapott gólt a Szatmárnémeti FC Olimpia legénysége a ciprusi edzőtáborban játszott felkészülési mérkőzésen. Bogdan Andone vezetőedző csapata szombaton az orosz másodosztály hatodik helyén tanyázó Szpartak Moszkva második számú csapatával mérkőzött, amely a larnacai Alpha Sport Centerben rendezett meccs 16. percében már vezetést szerzett egy kontra végén (1–0). Hasonló képen kapott gólt az Olimpia az ezt megelőző FK Crvena zvezda elleni meccsen is.

A találkozó egyébként Tudoran helyzetével kezdődött, azonban a szatmáriak játékosa ajtó-ablak helyzetből nem találta az ellenfél kapuját. Válaszként a Szpartak kontrázott, de nem tudott gólt szerezni, a meccs első góljára a 16. percig kellett várni. Nem tudott reagálni erre az Olimpia, sőt a 25. percben egy egyéni akciót góllal zárt az ellenfél (2–0).

A fordulás után kilenc pozícióban cserélt Andone, és az Olimpia játéka is megélénkült. Voicu már az első támadásból szépíthetett volna, de az oroszok kapusa védeni tudott. A Szpartak az 50. percben egy újabb egyéni akció végén háromra növelték az előnyüket (3–0), de két perccel később Voicu már nem hibázott (3–1). Az utolsó fél órára Ursu is felállt Rus helyére, aki középen irányította a csapatot. A 65. percben viszont Pană volt az, aki Voicu fejére varázsolta a labdát egy szabadrúgásból, így a hajrára már 3–2 volt az állás. A lefújás előtt az egyenlítés is sikerült Voicunak, aki kihasználva az orosz védelem tétlenkedését megszerzett egy labdát, és meg sem állt vele a kapuig (3–3).

Ez lesz az utolsó hete az Olimpiának a limassoli edzőtáborban. A legénységre – a napi két kemény erőnléti edzés mellett – további két felkészülési mérkőzés vár. Kedden 15.30 órától a ciprusi Othellos Athienou (másodosztály, 6. hely) együttessel, az utolsó előtti napon, február 10-én pedig a szerb élvonal 12. helyezettjével, a Cukarickivel mérkőzik Andone legénysége.

Értesüléseink szerint egyébként az edző szemet vetett néhány játékosra azoktól a csapatoktól, akik jelenleg Cipruson vannak edzőtáborban. Többek között a Partizan Belgrádnál nevelkedett 31 éves szerb csatárt szeretnének a cseh élvonalbeli Teplicéről, de két U21-es játékost is szeretnének kölcsön kérni a szezon végéig. Megkeresésünkre Karda Attila klubelnök nem kívánta megerősíteni vagy cáfolni értesüléseinket, annyit viszont elárult, a csapat következő két meccsére román élvonalbeli játékosmegfigyelők érkeznek, hiszen a nagybányai Raul Krausznak Liga 1-es „kérője” akadt. „A napokban megkezdjük a szerződéshosszabbítási tárgyalásokat azokkal a játékosokkal, akiknek a kontraktusa lejár a nyáron, de az biztos, hogy addig senki sem távozik az Olimpiától” — szögezte le Karda. Krausz egyébként a tegnapi edzésen könnyebb bokasérülést szenvedett, viszont kedden már pályára léphet az Olimpia negyedik felkészülési meccsén. A szatmári csapat ciprusi barátságos meccseinek mérlege: 2 döntetlen és 1 vereség, 3–4-es gólkülönbség.

Felkészülési mérkőzésen

Szatmárnémeti FC Olimpia – Szpartak Moszkva II 3–3 (2–0).

Szatmári gólszerző: Voicu (52. perc, 65., 85.); az ellenfél a 16., a 25. és az 50. percben talált be.

FC Olimpia

kezdőcsapat: Dascălu – Ciul, Bucur, Daminuță, Bura – Rus, Tudoran, Erdei, Villand, Faur – Ludușan.

2. félidő: Dascălu – Duruș, Mureșan, Heil, Iuhas – Krausz, Pană, Pop, Rus (Ursu, 60. perc) – Kanaloș, Voicu.