1–0-ás vereség a Crvena zvezdától

2017.02.02 - 17:57

Nehezen hangolódott rá a mérkőzésre, de az első félidő derekán már kiegyenlítette a játékot a szerb bajnok FK Crvena zvezda elleni felkészülési mérkőzésen a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata. Szombaton a Sparta Moszkva II ellen játszanak.

Jó iramú felkészülési mérkőzésen maradt alul a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata Szerbia legjobb alakulatával, az FK Crvena zvezdával szemben.

Az ellenfél már célegyenesben van a felkészülést illetően, hiszen délnyugati szomszédországban jövőhéten kezdődik az élvonalbeli bajnokság. A szatmári alakulat viszont csak hétfőn kezdte meg a ciprusi edzőtábort és a csütörtöki volt a második felkészülési mérkőzése. Bogdan Andone vezetőedző Anca-Trip – Duruș, Mureșan, Heil, Iuhas, Onicaș, Pop, Krausz, Pană, Kanaloș, Voicu felállással kezdett. Az első tizenöt percben viszont alig értek a labdához a sárga-kékek, a szerbek ugyanis az első pillanattól kezükbe vették az irányítást. A belgrádiak ghánai újonca, Richmond Boakye volt az egyik legaktívabb: a 24 éves csatár hétfőn írt alá Crvenával, csütörtökön pedig bizonyítani akart Miodrag Bozovic edzőnek, hogy neki helye van a piros-fehéreknél: a 10. percben fejese kevéssel a kapu mellett ment el, de a 16. percben kontrából már nem hibázott és megszerezte a találkozó egyetlen találatát (1–0). Igaz, alig két perccel később Silviu Pană egyenlíthetett volna, de az Olimpia középpályásának 25 méterről, szabadrúgásból megeresztett labdáját Filip Manojlovic a léc alól kikanalazta.

Ezután kiegyenlítődött a játék, a szatmári legények is többet birtokolták a labdát, viszont a befejezésnél elfogyott a tudomány. Így történt az első félidő hajrájában is, amikor Tony Kanaloș – miután példásan harcolt a szélen egy labdáért – ajtó-ablak helyzetből görcsölt be Manojloviccsal szemben. A szatmáriak csatára egyébként nagyon idegesen játszott, a 30. percben kevés híján hajba kapott Damien Le Tallec-kel: a 27 éves franciát hátulról taposta meg a szatmári, amiért a hátvéd azonnal nekiment a Kanaloșnak. A csapattársak hamar szétválasztották a kakaskodó játékosokat, végül a szatmári csatár békejobbot nyújtott a Crvena labdarúgójának. Az első félidő Vasile Pop fölé rúgott labdájával ért véget, majd Andrei Voicu kihagyott helyzetével folytatódott a második felvonás. Az Olimpia a folytatásban is jól játszott és kiegyenlítette a mérkőzést. A szerb ellenfél nem találta ritkán jutott el Marius Șuta kapujához, a saját térfelén pedig egyre több dolga akadt a védelemnek. Viszont a befejezésnél ezúttal sem villogtak a szatmári srácok. Igaz, csütörtökön egy jól képzett védelem állt az Olimpia támadásai előtt, amit nehezen lehetett áttörni. Említést érdemel, hogy a szatmári legények akkor sem omlottak össze, amikor a Crvena gyorsította a játékot. Sőt, Andone legényei is felvették a ritmust, az egyedül kapura törő Octavian Ursut pedig csak hátulról lerántva tudták megállítani a szerb védők. Két nagy helyzetet jegyezhettünk még fel: az elsőnél Șuta remek védésére volt szükség, amikor Predrag Sikimic közelről megeresztett bombáját kellett hárítani; a hajrában pedig a szerencse játszott közre, hiszen a Srdan Plavsic zavartalanul érkezett egy keresztlabdára, de közelről mellé lőtte a lasztit.

Szombaton 15 órától is erős ellenfél vár a szatmári legényekre a ciprusi felkészülés során, hiszen az orosz másodosztályban szereplő Sparta Moszkva II ellen játszik az Olimpia.